Рано тази сутрин стана ясно, че и петимата обвинени за шпионаж в полза на Русия, за които прокуратурата поиска най-тежката мярка за неотклонение, остават за постоянно в ареста.
От Военно-окръжния съд София съобщиха, че последното заседание е приключило в 5,13 часа.
Мерките за неотклонение се гледаха при закрити врата
Вчера в 6,26 прокуратурата внесе във Военния съд пет отделни искания за петимата обвиняеми - т.н. Резидент - Иван Илиев, бивш шеф във Военното разузнаване, съпругата му с българско и руско гражданство, зам.-шефът на Дирекцията за бюджета и разходите във Военното министерство полковник Петър Петров, началникът на секретната регистратура в парламента Любомир Медаров - също бивш военен, и един действащ служител на Министерството на отбраната. За шестия от групата за шпионаж прокуратурата не поиска задържане под стража, след като той направи пълни самопризнания.
Мерките се гледаха от два съдебни състава, пред които се изправиха петима прокурори - част от тях командировани от други прокуратури със заповед на обвинител номер едно.
Тази сутрин в 7,15 часа Иван Гешев написа в Туитър: „Поредната „реформа“ почти закри военното правосъдие. Няколко от останалите съдии заседаваха почти 24 часа. България може да се гордее с тези магистрати“.
От Военно-окръжния съд обясниха продължителността с това, че са били уважени исканията на защитниците да се запознават с материалите по делото, което нарушило графика за разглеждането им.
Съдебните определения могат да бъдат обжалвани пред Военно-апелативния съд.
Премиерът Бойко Борисов оцени високо работата на прокуратурата и на службите за разкриването на група за шпионаж в полза на Русия . „Има радиомълчание от другите институции в България, пък доста президенти се изказаха вече по темата. За пореден..
Великобритания подкрепи България в действията за пресичане на опитите за шпионаж в полза на Русия . В "Туитър" британският външен министър Доминик Рааб написа: "Великобритания подкрепя България срещу зловредната дейност на Русия, която цели да подкопае..
Италианското правителство е обезпокоено заради нахлуването на руски военни самолети във въздушното пространство на НАТО. Очаква се министърът на отбраната Гуидо Кросето да посети италианските военни контингенти на Източния фланг на Атлантическия..
В две поредни вечери български музиканти ще представят в Германия операта "Травиата" от Джузепе Верди. Днес спектакълът е в Мюнхен, и утре – в град Кулмбах в Бавария. Инициативата е на диригентката Любка Биаджони цу Гутенберг, създател и ръководител на..
Продължава гладната стачка пред парламента в Атина бащата на една от жертвите от железопътната катастрофа до Лариса. 22-годишният Денис има и българско гражданско. Вече шести ден продължава гладната стачка на Панос Руци, след като съдът му..
Кибератака, насочена срещу доставчик на услуги за обслужване на пътниците на летищните терминали, създаде затруднения в работата на няколко големи европейски летища. Летищните власти съобщават за отменени и забавени полети. Засегнати са летищата..
Британският премиер Киър Стармър настоява за въвеждането на дигитални лични карти в опит да намаляване на нелегалната имиграция, като се очаква той да обяви мярката още на конгреса на неговата Лейбъристка партия в края на този месец, съобщи "Файненшъл..
Няма отклонения в качеството на водата в районите с воден режим, каза главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев в ефира на NOVA. "Нашите проби и тези на ВиК, които извършват най-много проверки, показват, че засега отклонения..
В Израел надделяха политическите гласове , не разузнавателните или военните. Според разузнавателната общност сегашните действия на Израел са непродуктивни в дългосрочен план – максимум година. Това каза в интервю за БНР Руслан Трад, журналист..
По призив на партия "Възраждане" днес край сградата на Народното събрание се проведе антиправителствен протест . Антиправителствен протест ще..
Ресурсите на ПП-ДБ не стигат, за да могат те да представляват функционална и достатъчно силна алтернатива на статуквото. Това обясни пред БНР..
ДПС-НН е захапало от ГЕРБ и процесът може да се окаже електорално неприятен за ГЕРБ. Това казах в нощта на изборите и коментарът ми беше посрещнат..