"Аз, когато растях като една млада амбициозна дама, много исках да бъда в управленския сектор и много дълги години учех и се борех, ходех на стажове, няколко образования и почти 16-17 години следвах тази мечта. В един момент аз приключих на много висок пост като директор "Маркетинг и продажба" в една софийска голяма организация. Бях постигнала успех, но в този момент моят успех се отрази и на здравето ми. На тази крехка възраст – около 30 години – започнах да губя усещане около краката си. Започнах да изпитвам страхотна болка, която не ми позволяваше да работя седнала", разказа тя в предаването "Рано в неделя".
Ласка Ненова потърсила решение на проблема и установила, че има дискова херния. След като отказала да ѝ бъде направена операция, потърсила варианти да се възстанови чрез рехабилитация:
"Аз започнах да се възстановявам, да тренирам, да ходя на рехабилитация, но това не се съчетаваше с моята работа. Прибрах се в Пловдив и почти година не работих, като в тази година аз обърнах много внимание на себе си, на здравето си, къде съм какво съм искала да правя, това ли е, което искам да правя, и реших, че тази болка, която аз изпитвам като млад човек, е нещо, което искам да работя в бъдеще. Затова се преквалифицирах – взех курсове да стана групов фитнес треньор, започнах да уча, да ходя пак на стажове в тази сфера, започнах да водя тренировки".
Голяма е мрежата от училища в цялата страна, които се присъединяват към инициативите на Ласка Ненова и съмишлениците ѝ от "БГ Бъди активен".
"За момента ние достигаме над 400 училища в цялата страна, над 130 хиляди ученици, над 10 хиляди учители участват и най-вече в посоката, че физическата активност не е задължение и не е оценка. Ние много се борим с това. Когато започнахме с първите събития, направихме йога за децата, танци, всякакви различни неща, от това, което имат в училище. Те не пуснаха треньорите след това".
Ласка Ненова сподели, че успехът на организацията "БГ Бъди активен" е дошъл от амбицията да не се отказват:
"Не сме променяли отношението си към нещата, които правим, към съобразяването с нагласите и с притесненията на хората, и с насочване много повече към личния пример".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
В село Бесарабско в област Одеска, новото име на село Тарутино, живеят предимно етнически българи. 10 000 сънародници пазят родната култура и традиции. Кмет на общината е Сава Чернев. Близо 600 души отбелязаха 24 май. Български ансамбли от различни населени места се събраха в Културния център, разказва генералният ни консул в Одеса..
Първият по рода си Национален фестивал на приложното изкуство ще се проведе във Велико Търново идната седмица. Тридневният артистичен форум се организира от Народно читалище „Надежда 1869” в партньорство със Сдружение „Клубът” и финансовата подкрепа на Община Велико Търново. Събитието е своеобразно продължение на провежданите през последните три..
Публично четене на Библията от млади хора от протестантски, евангелски и адвентни църкви се организира в Силистра, в навечерието на 24 май. Основния акцент бяха нуждата от ценности, вяра и добродетел в съвременното ни общество и да ни напомнят, че четмото и писмото български са били създадени, за да се чуе Божието слово на разбираем за народа..
Близо 30 000 лева осигури националната кампания „Прегърни своето бебе – отключи мечтата си“ за репродуктивни изследвания на пациенти и за ин витро процедури. Инициативата на Лаборатория „Рамус“ и Фондация „Искам бебе“ стартира на 1 февруари т.г. и продължи три месеца. В този период във всички филиали на „Рамус“ в страната важни репродуктивни..
В деня на Светите братя Кирил и Методий ви отвеждаме към дряновското село Керек а, свързано по силен начин с паметта за равноапостолите. Там в църковния двор, повече от век назад родолюбиви балканджии издигат паметник в прослава на Кирил и Методий, и той е първият в България . Издигнат в църковния двор, а в последствие преместен до кметството,..
Сияна Начева е най-малката - на 13. Мария Буцева и Яна Спасова са на 16, Йоана Петрова е на 17, Дияна Гечева, Бояна Каракашева и Виктория Евънс са по на 19 години. Някои от тях са вече студентки. Други правят планове. Виктория ще става биохимик, Дияна -финансист, Йоана мечтае за право, а Яна е с амбицията да бъде разследващ журналист. Останалите..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора . Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В две поредни съботи в предаването "По първи петли" ви разказахме за гозбите, които приготвят домакините в селата Дъскот, Върбовка,..
Лявото вече няма представителство в парламента. Това заяви пред БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и добави,..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..
Добрич се превръща в сцена на традициите, благодарение на Фестивала на занаятите и изкуствата, който се организира от Фондация - "Добруджа -..