Голяма част от редовните дарители са спрели да даряват средства заради това, че някои загубиха работата си. Доброволците бяха възпрепятствани да помагат заради ограниченията в пандемията. Това каза за БНР д-р Камелия Славчева, изпълнителен директор на Фондация "Надежда за малките".
"Целта на кампанията е да насочим вниманието към най-малките "невидими" деца и заедно да им помогнем. Надяваме се дарените средства, които ще съберем в периода на кампанията да са достатъчни, за да поемем всички нужди на тези изоставени деца и семейства в риск, които не са малко".
В предаването "Нощен хоризонт" Петромир Кънчев, председател на Управителния съвет на Фондация „Надежда за малките”, каза, че 137 изоставени деца са приети за отглеждане в семейство.
Според Кънчев "в 44-ото Народно събрание и компетентността, и фокуса по въпросите на децата са били изключително ниски".
"Беше приет закона за социалните услуги. Имаше промени в Закона за закрила на детето. Законът за социалните услуги беше изключително важен за организации като нашата, тъй като ние сме социална услуга, имаме лиценз, доставчик сме, имаме сключен договор с общината. Обикновено тези услуги за деца са или в приоритетите на държавата, или на общините, но понеже те нямат капацитет да се грижат толкова интензивно за конкретната услуга, те я делегират на трето лице - неправителствена организация".
Специално за кампанията е създадена песента "Дари обич". Автор е Галина Иванова.
"Самата песен се роди доста назад във времето, но истинският ѝ живот започна преди 2 месеца".
Хора с големи сърца са тези, които отглеждат изоставени деца.
"Като автор се опитвам да помогна с това което мога, но при всички положения с изпълнителите по Великден ще отидем да посетим дечицата", допълни Галина Иванова.
Певецът Рафаел, който е един от изпълнителите на песента "Дари обич", каза, че е изключително трудно да се осъществи нещо толкова истинско:
"Разбираме все повече в живота, че единството прави силата", подчерта той.
На сайта на Фондация „Надежда за малките” можете да получите информация как да дарите средства за подкрепа на изоставени деца.
Ива Гигова от почти 20 години е треньор по тенис , като е преподавала на деца и възрастни, а в момента и на студентите от Университета за национално и световно стопанство . Ива тренира тенис от съвсем малка. Няма спомен в живота й да не е присъствал спорта. Участвала е на тенис турнири за първи път на 10-годишна възраст София , а след това идва..
Ротари клуб - Силистра в екип с психолози реализира сред осмокласници от всички училища в града проекта "Опознай емоциите си". Те успяват да разшифроват нивото на емоционалното здраве сред подрастващите и основните им изводи са, че липсват силни емоционални връзки и диалог с родителите . Според психолозите освен с децата, трябва да се..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България". Проф. Бетани Хюз е автор на два епизода "Съкровищата на България" от документалната поредица "Съкровищата на света", която се излъчва в 120 държави по света. Хюз е историк, писател, автор на..
На 3 декември над 100 държави ще отбележат Щедрия вторник, празник на дарителството и доброволчеството. България ще се включи в инициативата за седми път. Официален партньор на глобалното движение у нас е Фондация „BCause“. Тази година в кампанията се включва и фондация "Мечтатели - Създатели". Фондация "Мечтатели-Създатели" #SwimForAll..
Проф. д-р Людмил Вагалински е ръководител на разкопките на Хераклея Синтика от Националния археологически институт с музей към БАН. Хераклея Синтика се намира в долината на река Струма, на около 2 км северозападно от град Рупите и на около 10 км от Петрич. Последните открития на археолозите и намирането на двете 2-метрови статуи предизвикаха..
Кой е изобразен на великолепната и много добре запазена първа статуя , открита това лято в античния град Хераклея Синтика? Има ли връзка между нея и втората скулптура, която тепърва ще се реставрира и все още се проучва? Четири месеца след разкритото от археолозите екипът, макар и предпазливо, даде първите сигурни отговори на среща в..
От грижа за паметта – така Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър "Алеко Константинов", мотивира решението снимките от хиляди постановки да бъдат сканирани във възможно най-високо качество, възстановени и показани . Това са образите на хората, изградили името на Сатирата. За Сърменов е добре да са познати на новите поколения..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...