30 хиляди ученици ще получат едноседмична почивка, осигурена от държавния бюджет, обяви министърът на образованието професор Николай Денков.
Всяко училище ще има право да кандидатства за пакет за максимум 70 деца без ограничения на възрастта, като с тях ще пътуват преподаватели и медик. 15 милиона лева са отделени за тази програма, съобщи още Денков.
„Знаем всички, че един от най-големите ефекти на пандемията е намаляването на социалните контакти, които се отразяват особено тежко на учениците и на децата. Така че една от основните цели е ние да създадем средата, да има и съответни културни програми“, каза министърът на образованието.
В предаването "Хоризонт за вас" икономистът Калоян Стайков от ИПИ коментира, че предложената мярка за подпомагане на туризма "напомня много на начина, по който беше организиран туризмът преди 1989-а година, когато държавата насочваше различни туристи към различни места":
"Против тази мярка съм и мисля, че би трябвало да се мисли за цялостно оздравяване на сектора и предоставяне на по-добра услуга. Ускоряване на ваксинацията и по-лесно влизане и напускане на страната".
Според него ускорената ваксинация би дала по-голям тласък на туристическия сектор, отколкото 30 хиляди деца да отидат на море:
"Бъдещият критерий дали дадено правителство ще препоръча отиването в дадена страна ще е ваксинационният процес".
Репортаж на Марта Младенова и интервю с Калоян Стайков в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.
Отново се засили мигрантският натиск към остров Крит. Министерството по миграцията предупреждава за масово репатриране на нелегалните мигранти. Само за час на остров Крит пристигнаха над сто нелегални мигранти, съобщават граничните власти. Силен е натискът и към остров Гавдос. Съгласно новият закон ги настаняват в затворени лагери...
"Затворът "Санте" е най-известният в Париж. Има крило за изолация на персони от висш ранг, където Никола Саркози ще бъде поради причини за сигурност. Ще обитава килия от 9 квадратни метра. Има право на три книги. Няма да има никакви привилегии" . Саркози влиза в затвора на 21 октомври Това разказа пред БНР Владислав Николов - журналист,..
Задържаният при случая с убитото 15-годишното момче в столичен търговски център, който също е на 15 години, е с криминално минало. Той е извършвал кражби и грабежи. Преминал е и през Детска педагогическа стая, съобщи пред btv гл. инспектор Стефан Попов, началник на сектор "Детска престъпност и криминален контингент" към СДВР. Починало..
Бившият заместник-градски прокурор на София Иво Илиев е бил нападнат тази нощ с чук пред дома му. Той е тежко пострадал, научи БНР. Софийската градска прокуратура е уведомена за случая, каза говорителят ѝ Десислава Петрова. По случая е образувано досъдебно производство за опит за убийство.
В приветствието си към участниците в Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии президентът Румен Радев подчерта, че няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Президентът Радев: Управляващите са в парализа Той допълни, че обществените медии са подложени на финансов натиск, на растящо..
Президентът Румен Радев заяви в отговор на въпрос дали е проблем за Националната служба за охрана придвижването му с личен автомобил, че охраната му функционира съгласно всички правила на НСО: "С вносителите на законопроекта, с който ни се отнеха автомобилите на моята администрация, в оценката за въздействие е записано, че промяната не води до..
12-годишно дете е с порезна рана, след инцидент с осмокласник, в училище в София. От СДВР потвърдиха пред БНР за случилото се. Инцидентът е станал около 10 часа, в училище в квартал "Христо Ботев". На място е изпратен екип на полицията. Случаят се изяснява.
БСП няма да влезе в парламента при следващи избори, Борисов е унижен от Пеевски и ДПС-НН няма да влезе пряко във властта, защото не иска да носи..
"Борисов пробва дали ако тропне по масата, Пеевски ще му даде да стане министър-председател. Установи, че тази работа няма да стане и тръгна натам,..