Когато тези форми се заличат, след като Opportunity мине отново върху тях, се появяват нови сфери - някои дори с нещо подобно на стъбла, показват снимки, направени от Opportunity.
"Същинският въпрос относно Марс е дали има извънземни микроорганизми на повърхността или под повърхността на Марс. Научният консенсус и научните факти са, че на повърхността на червената планета няма извънземни микроорганизми, тъй като тя е обляна в слънчева и космическа радиация. Това са високочестотни енергийни частици, които удрят повърхността на планетата и това е радиацията. Под повърхността на планетата - говорим в рамките на метри, дори няколко километра, където има подпочвени, подземни езера с течна вода, там може да има, но все още не сме изследвали тези места. На Марс има вода в течно състояние под повърхността, но иначе под формата на лед подобен на този на земята и на повърхността, но под един тънък слой от ръжда, който облива цялата планета Марс и затова тя е червено-оранжева", каза за БНР Тихомир Димитров, дипломиран магистър от иновативната програма "Астрономия и популяризация на астрономия в Софийския университет "Свети Климент Охридски".
По думите му гъбите на Марс представляват много малки кръгчета с размери на човешки нокът.
"Това са малки групови образувания, които са се образували на повърхността на Марс преди около 3 и половина милиарда години, а не както е цитирано в материала в днешни дни. Това са неща, които са се образували преди милиарди години и се образуват в региони, където е имало периодично засушаване и след това отводняване на този район. Райони, в които водата се е изпарявала през марсианското лято, защото на Марс има четири сезона, както на земята и последващо през по-влажните сезони", допълни в предаването "Хоризонт до обед" Димитров.
Повече можете да чуете в звуковия файл.14 линейки пристигнаха днес в Лвов . Крайната им цел е фронтът в Източна Украйна. Тръгнаха преди една седмица от Мюнхен. Разстоянието е около 1200 километра . Преходът отне седем дни, защото в него участваха и около 70 любители колоезначи в етапи от по 200 километра на ден . Това са сухите факти около една от многобройните доброволчески..
Домашна атмосфера, в която бебетата получават грижа, а техните родители – спокойствие и увереност, че ще се справят. Това усещане дава пространство на осмия етаж на болницата Майчин дом , което се нарича сектор за кенгуру грижа . То е съвсем ново и първото в България. Идеята е майките и бащите на недоносени бебета да ги прегръщат, колкото време..
Пекинският университет за чужди езици е люлката на българистиката в Китай . Специалността е създадена през 1961 година , а през изминалата академична година университетът обучава 40 студенти в бакалавърската степен и четирима магистри , изучаващи български език и култура . В последната петилетка Пекинският университет за чужди езици..
Национален туристически фестивал ще се проведе на Мальовица . Второто му издание е част и от честванията за 130 години Организирано туристическо движение в България . Второ издание на Националния туристически фестивал подготвя БТС от 11 до 13 юли "До момента имаме записани над 1000 човека , но очакваме да дойдат и такива, които идват в..
"За мен днешното гласуване на ПП изглежда леко наивно , защото до ареста на варненския кмет нямаше такива сигнали, които да водят до мисълта, че ще гласуват заедно с "Величие" и с "Възраждане". Това заяви пред БНР Арман Бабикян от движение "Ние идваме": "При липса на сериозна политическа аргументация по същността на вота, това по-скоро прилича..
"Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
България можеше и по-рано да влезе в еврозоната. Загубихме време. Можехме да сме заедно с хърватите , защото се движехме успоредно в този процес. Те..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..