"По темата за малкия брой летателни часове на българските летци се прави санитарния минимум – да се осигурят самолети, да се осигури нальот за пилотите, да се прави мисията "охрана на въздушното пространство" в мирно време в рамките на НАТО. Този минимум е от 10 години, за друго нямаме нито пари, нито амбиции".
Това коментира пред БНР журналистът Красимир Грозев от списание "Аеро" след инцидента в Шабла.
По думите му нищо не се е променило във времето между сега и 2012 година, когато в "Граф Игнатиево" падна двуместният МиГ-29.
В предаването "Нещо повече" Грозев допълни:
"МиГ-29 не е последна дума на техниката, ако става дума за бойно средство, но като самолет, с който да се лети, е на нормално ниво... Миг-29 досега не е предавал български пилот. Нека не демонизираме една техника само защото е произвеждана в Съветския съюз".
Интервюто с Красимир Грозев можете да чуете в звуковия файл.
Бившият министър на отбраната Красимир Каракачанов препоръча да не се спират договорите с "РСК-МиГ" за поддръжка на изтребителите МиГ-29 , след инцидента със самолет край Шабла: "Важното е ремонтът да е качествен, а ако попитате нашите летци, те..
Проблем е, че има много версии за бития директор на ОДМВР на Русе. Този проблем се дължи до голяма степен на реакцията на ръководството на МВР, каза в интервю за предаването "Неделя 150" на БНР бившият министър на МВР и на правосъдието Иван..
В редица градове в Сърбия снощи отново бяха организирани протести под наслов "Гръбнак срещу насилието“. Инициатори са студенти и граждани, които ги подкрепят. Те заявиха, че причината за събирането им е ескалацията на полицейското насилие и прекомерната..
Принц Хари, който пристига утре на посещение в Обединеното кралство, ще обяви във вторник значително дарение за "Деца в нужда“, когато присъства на благотворително събитие в Нотингам, съобщи Би Би Си. Дарението на херцога на Съсекс е предназначено да..
Украинските власти съобщиха за двама загинали и десетки пострадали при най-интензивните руски атаки от началото на войната. За първи път са нанесени щети на сградата на правителството в Киев. Масираните руски атаки са отнели живота на бебе и млада..
Протестът на 13 септември е само началото , обеща пред БНР лидерът на партия "Възраждане" Костадин Костадинов. "На 13 септември организираме протест в 16 часа пред парламента. Протестът е за свалянето на правителството. Правителството трябва да..
В обстановка на протести в цялата страна гръцкият премиер Кириакос Мицотакис обяви мерки за подобряване на жизнения стандарт. Сред тяха са намаляване на дънъците, ръст на приходите и финансова подкрепа за млади семейства и пенсионери, В реч..
Липсата на вода се дължи предимно на климатичните промени и заради неадекватно управление на водния сектор. Инфраструктурата е собственост на няколко министерства, а МОСВ контролира подземните води - имаме Министерство на енергетиката,..
Нямам никакво намерение да подавам оставка, защото няма никакво основание. Това заяви пред БНР Атанас Зафиров, вицепремиер и председател на БСП, след..
Съединението не е просто обединение на територии, а на кръв, съдби и усилия. Това отбеляза пред БНР Николай Милчев, бивш учител и поет. Той сподели,..
В моята работата на учител съм се убедила, че повече от същото не значи по-добри знания и по-добро ниво. Говори се за промяна на учебните програми и..