По думите му литературните спорове не трябва да бъдат модели за кулинарни конфликти:
"Последните години се наблюдава тази положителна тенденция специално при храненето, че човек се замисля вече какво поглъща и как му се отразява. Човек не мисли само за нахранването. По същия начин и при литературата повечето читатели излизат от тази всеядност и всеки намира своето специфично място и вкус и така се обособява цялостната тенденция на покачване на нивото и в литературата, и в кулинарното изкуство", допълни в предаването "Рано в неделя" Христов.
Според него всяка епоха има специфични храни:
"Докато в Средновековието храната е била първобитно сготвена, този минимализъм го наблюдаваме като тенденция и в съвременната кухня - колкото по-малко подправки, толкова по-изчистен е вкуса, натрупването на многословия в литературата и в кулинарията води до блокиране на сетивата. Затова тази изчистеност на кухните и литературата ни навява на мисълта, че съвременният човек е преял от многотия и читателят иска малко да си отдъхне, изчиствайки сетивата си, наблягайки на по-природни продукти и по-проста кухня.
Владислав Христов пише хайку:
"Аз не мисля, че красотата на литературата е изгубена. Все още има много сочни текстове и вкусни по своя образ, но тази наша съвременност ни накара да започнем да я забравяме. Добрата храна ни връща рецепторите за живота като цяло. Литературата не е отделена от живота като сфера и когато ние имаме тези възпитани рецептори за хубавите неща няма начин да не оценяваме и високите образци в изкуството".
Повече можете да чуете в звуковия файл.
С наближаването на летния туристически сезон темата за глада за кадри за сезонна заетост отново е актуална. За поредна година в Добрич се проведе трудова борса с такава насоченост, която предоставя възможност търсещи работа да се срещнат с работодатели - хотелиери, ресторантьори, концесионери на плажни ивици и др. Могат ли всички..
Столична библиотека и фондация „Глобални библиотеки – България“ организираха представяне с фокус – ролята на библиотеките в изпълнението на Стратегията за цифрова трансформация на България (2020 – 2030). Участие в събитието взеха представители на ключови за изпълнението на стратегията министерствата, както и на Столичната община. Събитието е..
Когато източният вятър премине през ума и сърцето, той носи със себе си не само думи, но и цяла вселена от значения . Какво означава един поздрав в Корея? Не е просто "Здравейте", а поклон, жест на уважение , хилядолетна традиция, предавана през поколения. Какво значи да изучаваш Кореистика? Не е просто запаметяване на йероглифи и..
В частно училище в периферията на София – в Иваняне, беше открит кабинет по изкуствен интелект. Най–доброто обяснение защо в едно училище трябва да има стая за изкуствен интелект го дават учениците. Виктор, който е петокласник и по-големите му съученици Зулфие и Васил посочват, че така или иначе децата го използват в учебния процес ...
От фондация "Искам бебе“ настояват за промяна в правилата за работа на Центъра за асистирана репродукция и за финансиране от държавата да бъдат включени и пациентите, които имат нужда от донорски генегичен материал . Това заяви председателят на фондацията Мария Янева. Тя поясни, че в началото на седмицата исканите промени са внесени и обсъдени в..
Държавата започна ремонти на домовете за стари хора. Модернизацията се прави с финансиране от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от домовете, в които ще бъдат подобрени условията за възрастните хора, е в павликенското село Караисен. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов даде началото на ремонта на този дом тази..
Българският енергиен и минен форум (БЕМФ), съвместно с "Клуб Сенатор", организира професионална дискусия на тема "Аргументи - "За" и "Против" добива на шистов газ в България". Участниците в дискусията излязоха с Отворено писмо. В него се посочва: Над 13 години на територията на Република България и българската акватория на..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
"Играем на руска рулетка! Голям е трафикът. Движението е страшно! Не се спазват пътни знаци". Това обясни пред БНР Нели Дакова, кмет на село Телиш,..
"Престъпници и нехайници. Няма да се измъкнат! Тези хора трябва да си понесат отговорността!" Искаше да помага и да твори добро. Тя беше ангел!..