Представлението е сложен проект, в който участва цялата трупа на театъра.
„"Екзюпери и „Малкия принц“ за нас е една философия и за да достигне това до публиката трябва да го представиш, така че да подейства на публиката", каза за БНР Стефка Кювлиева.
По думите на режисьора Петромил Денев „Малкият принц“ се възприема по един начин от детската аудитория и по друг начин от възрастните:"Точно това беше огромното предизвикателство и пред нас – да видим доколко сме се справили и как ще ни оцени и възрастната аудитория, и детската".
Общо 10 души си партнират на сцената.
"Много неща открихме, разбрахме много за историята на театъра", каза актрисата Моника Угринова.
"За мен това е първият толкова голям спектакъл. Беше трудно, но много хубаво и много опит ми даде на мен лично", допълни Виолета Борисова.
"По повод юбилея на мен също би ми беше интересно, защото наистина научих много неща за театъра, за създаването. Беше ми много любопитно как една група ентусиасти преди 60 години се организират, вдъхновени от любов към театъра", каза Милен Алексиев.
"Научих много нови неща, с които не съм работил, нови похвати", допълни Господин Динев.
"И е добре в един малък провинциален град да има толкова млада трупа, която да е толкова сплотена и да ни е приятно да работим заедно", допълни Диляна Димитрова.
„Аз искам да благодаря на колегите, че извървяхме този път. Никога не сме играли толкова голяма трупа заедно. Цялата трупа заедно на сцената никога не сме били и това беше голямо предизвикателство както за нас, така за всички. Това ни сближи, това ни сприятели и се надявам тази енергия да стигне до публиката", допълни Димитър Караиванов.
През далечната 1961 година група ентусиасти, събрани в самодеен състав в читалище "Напредък“ и под ръководството на Вичка Керелезева полагат основите на куклено-театралното представление в Търговище, а първото изнесено представление е „Вълшебният галош“ от Герман Матеев.
Целия репортаж можете да чуете в звуковия файл.Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са на 26, 27 и 29 ноември в различни културни пространства в София: залата на Националната музикална..
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична среда. Театърът на абсурда отчита това. С него се занимава и драматургията на Йожен Йонеско", разказа..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към границите на другостта чрез ритуална трансформация. "Образът на гората и планината като..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър Арнаудов е роден в София, син е на уважавания професор Михаил Арнаудов. Учи цигулка при Владимир Аврамов,..
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..