"Журналистиката е сферата, в която искам да се развивам. Това е моят начин да разказвам за проблемите, които виждам".
Това сподели пред БНР Кристиян Юлзари, ученик с интерес към журналистиката. През годината той спечели награди заради разследването си за това как се харчат парите, които държавата събира от хазарт и са предназначени за младежки дейности. Кристиян беше отличен с първо място в категорията "Журналист - надежда" в конкурса "Валя Крушкина - журналистика за хората" 2021. Той е от Русе и започва активно да се занимава със създаването на медийно съдържание още в 8-и клас, когато става част от образователния лагер по журналистика и медийна грамотност на sCOOL Media.
"Трудности има, никой не казва, че ще е лесно. Медийната среда в България не е от най-здравословните и се влошава с всяка година. Но расте ново поколение, което разбира смисъла на тази професия и е готово да защитава принципите, като разказва какво вижда, без да го пречупва през себе си".
В предаването "Хоризонт за вас" Кристиян сподели:
"Най-големият проблем, когато говорим за цензура, е автоцензурата. Ако всеки от нас като отделен журналист направи всичко възможно да говори открито за проблемите, няма кой да го спре. Жалко е, че когато се упражнява натиск върху определен журналист, обществото не реагира. Ако като общество не се застъпим един за друг за свободата си да говорим открито, няма кой да ни осигури тази възможност. Всеки от нас е една малка медия, имайки мобилен телефон в джоба си и може да каже на света каквото си поиска".
Интервюто с Кристиян Юлзари можете да чуете в звуковия файл.
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
"Чувствам се, все едно вчера съм била на работа тук. То е като да се върнеш у дома , където и да си ходил по света." Това сподели пред БНР Таня..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..
Всяка партия има определени цели и докладът за влизане в еврозоната може да бъде изискан, когато държавата отговаря на изискванията, в момента не..