Най-добрият тенисист в последните години Новак Джокович все още не е сигурен, че ще може да участва на Откритото първенство на Австралия, защото чака решението на министъра на имиграцията Алекс Хоук, който има право да му отнеме входната виза и да го депортира.
Това обясни спортният редактор в сайта на БНР Любомир Тодоров в предаването "12+3" на програма "Хоризонт".
"Имиджът на сърбина няма да пострада от кризата със задържането му в Австралия. Джокович няма да загуби рекламните си договори. Няма да има отлив от спонсори, както беше в случаите с Тайгър Уудс или Мария Шарапова. В родината му неговият статус се повиши, а които не го харесваха и преди ще продължат да го правят", заяви той пред водещата Даниела Големинова.
"До утре трябва да имаме яснота по случая, защото жребият за Australian Open се тегли на 13 януари и Джокович е поставен под номер 1. Би било много неприятно, ако водачът в схемата бъде изтеглен, ясни са евентуалните му съперници и мачове и после се окаже, че няма да може да играе... Като цяло съм умерен оптимист, че случаят ще се разреши в полза на Новак и спорта", допълни Тодоров.
Още за казуса можете да чуете в звуковия файл.
Семействата в селата Воден и Крайново, които останаха без дом след по времена опустошителния пожар преди година, вече имат нови жилища. До края на септември те ще напуснат фургоните, които обитават вече 12 месеца. В пожара, пламнал в ранния следобед на 16 юли 2024 година, изгоряха десетки къщи, 13 домакинства останаха без подслон и..
Чуйте рубриката "Законите на Мърфи" с водещ Даниела Якова в звуковия файл.
На 4 юли 2025 г. се навършват 36 години от кончината на забележителната българска актриса Леда Тасева. Тя остава в историята на българския театър не като актриса с шумно присъствие, а като феномен, описан от съвременници с думите: "тишина, в която се криеше цяла буря". Леда Тасева, родена като Виолета Цветкова Тасева на 22 август 1926 г. във Видин,..
Изречението на месеца е "Спестената истина олихвява лъжата" на Емилия Търновска от гр. Габрово.
"Силата на нощта е в светлината на звездите" - така се казва новата книга на една от най-известните двойки в алпинизма, Мария и Андрей Щремфел. През 1990 г. те стават първото семейство, изкачило Еверест. После Андрей Щремфел получава два пъти най-престижната награда в тази сфера, а двамата със съпругата му стават международно сертифицирани алпийски..
Българският трюфел е хит на европейския пазар, а брането му е сред високо платените професии у нас. Това твърдят търговци, които се занимават с..
В страна, в която често чуваме за фалити на болници, липса на лекари и пациенти, които търсят помощ на километри от дома си, в Тутракан има едно място,..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..