Илон Мъск предлага 5000 долара на 19-годишен младеж, за да изтрие акаунта си в Туитър, чрез който проследява самолета на един от най-богатите хора в света, съобщи Си Ен Ен.
Джак Суини (19 г.) е първокурсник в колеж и е разработил метод за проследяване на полетите и пътуванията на собствениците на най- изявените високотехнологични гиганти. Има 150 000 последователи в социалната мрежа. Знае и показва откъде тръгват, къде пристигат, кога и колко време пътуват със самолетите си и Илон Мъск, Бил Гейтс и Джеф Безос.
Главният изпълнителен директор на „Тесла“ и „Спейс екс“ Илон Мъск смята, че това е твърде рисково за него и настоя през ноември Суини да премахне тази информация, като му предложи 5000 долара и възможност за стаж.
Момчето пита какво ще каже за 50 000 долара, които би могъл да използва за колежа или може би за електромобил на „Тесла“ Model 3.
След размисъл от близо 2 месеца най-богатият в света отговаря, че не смята за правилно да плаща, за да бъде премахнато проследяването на полетите му от профила на студента и неговият необичаен почитател го съветва как да го блокира.
Според Суини изглежда Мъск се е вслушал в съвета му, но казва, че той отново го следи, макар и малко по-трудно.
В центъра на Алфатар тържествено беше открит паметник на Васил Левски. Така още едно българско селище намери начин да изрази почитта си към делото и духа на Апостола на свободата. Бюстът е с височина от 245 сантиметра. Той е изработен от скулптора Илия Бояров и е дарение на Община Алфатар от проф. Иван Гаврилов - един от големите..
Парламентарната група на МЕЧ канят опозицията през следващата седмица за търсене на общи действия за вот на недоверие към Кабинета "Желязков" за провал в сектор "Сигурност", обяви лидерът на МЕЧ Радостин Василев. "Да може видимо антагонистични партии да седнат най-накрая на една маса, за да можем по някакъв начин да разклатим управлението на..
Голямо количество флакони райски газ беше открито при операция на полицаи от Първо РПУ. Акцията е проведена преди ден. Райският газ е бил продаван през различни търговски дружества. "От едно известно време при нас има получена оперативна информация за група от лица, които се занимават с притежание с цел разпространение на упойващи вещества..
В област Плевен продължава разчистването от паднали клони и дървета след снощния дъжд и силен вятър. Няма бедстващи хора и населени места без ток. В резултат на вятъра са изпочупени сухи клони, паднали са дървета, които веднага след подадените сигнали в общината са отстранени. Няколко селища за кратко снощи са били без ток. В..
Горски пожар избухна в Гърция, в област Еврос, до българската граница. Пожарникарите спряха движението на огъня към България. Втори ден и с помощта на самолети и хеликоптери огнеборците се опитват да загасят пламъците. Жителите на село Хлои са евакуирани, стадата на фермерите са отдалечени от огъня. Теренът е труден за гасене, защото..
Светият синод на Българската православна църква - Българска патриаршия отправи обръщение по повод на продължаващата блокада над Ивицата Газа. "Наложената блокада, разбирана като "колективно наказание" над стотици хиляди невинни хора, противоречи на всички норми на международното право, на общочовешката нравственост, но преди всичко и..
Газохранилищата в ЕС ще трябва да останат пълни най-малко на 90% и през следващите две години. Това решиха страните членки, като удължиха действащата правна рамка, въведена след началото на руската агресия срещу Украйна. Мярката цели да гарантира енергийната сигурност на Общността през зимните месеци, както и да ограничи уязвимостта ѝ спрямо..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..