Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Журналистическият факултет на СУ организира кръгла маса, посветена на обществените медии

Факултет по журналистика и масови комуникации на Софийския университет.
Снимка: ФЖМК

Факултетът по журналистика и масова комуникация на Софийския университет „Св. Климент Охридски” организира онлайн кръгла маса на тема „Обществените медии в България - управление, програмни политики, финансиране и регулация“.

На форума ще бъдат обсъдени развитието на Българското национално радио и Българската национална телевизия и съвременните предизвикателства пред медийния сектор, както и ролята на Съвета за електронни медии за гарантиране на независимостта и обществения характер на БНР и БНТ.

Сред акцентите в дискусиите ще бъдат вижданията на участниците за бъдещето на общественото радио и обществената телевизия в България, новите обществени реалности и старите законодателни проблеми, свързани с управлението, програмната дейност и финансирането на БНР и БНТ.

Като отделна тема са посочени причините за кризата в управлението, обществените очаквания, правомощията и функциите на обществените медии.

Ще бъде обсъдена и ролята на Съвета за електронни медии за стабилността на обществените доставчици на медийни услуги, както и това нужни ли са изменения на Закона за радиото и телевизията или е необходим нов закон.

Защита на професионалните стандарти и конкурентоспособността на обществените медии също са сред поставените въпроси.

Кръглата маса е част от периодичните дискусии, които се организират от Академичния клуб за подкрепа на медиите в България, основан от ФЖМК и включващ изследователи, практици, медийни експерти и неправителствени организации, работещи в полето на медиите и комуникациите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ивайло Диманов

Ивайло Диманов представя "Изтанцувай го тоя живот"

15-тата стохоцбирка на поета и журналист Ивайло Диманов тръгна към неговите читатели. Тя е озаглавена на най-емблематичното му произведение "Изтанцувай го тоя живот" . Ивайло Диманов не изневерява на своя стил да разказва истории в мерена реч. За диалога между класическата и съвременната поезия с Ивайло Диманов и Мария Радкова "Доброто има..

публикувано на 05.08.25 в 17:02
Край фонтана Casa della Fontana Piccola), Помпей, Италия, архив, ноември 2024 г.

Италианците харчат 3 милиарда евро годишно само за храна на домашните си любимци

Под заглавие: "Безумни разходи за кучета и котки, които нарастват", италианският ежедневник "Република" пише за отношението към домашните любимци  на Апенините и посочва  тенденциите на италианския пазар на храни и продукти за тях . Като се позовава на специализирани издания като "La zampa" и доклада Assalco-Zoomark от 2025 г., "Република" пише,..

публикувано на 05.08.25 в 16:11

Търговските вериги да предоставят допълнителна информация за цените на храните от първа необходимост

Търговските вериги трябва да предоставят допълнителна информация за цените на хранителните стоки от първа необходимост, в рамките на проверката на Комисията за защита на конкуренцията. Ако секторният анализ на регулатора установи нарушения, ще бъдат образувани производства и ще бъдат наложени санкции. КЗК изисква от търговските вериги..

публикувано на 05.08.25 в 16:02
Васил Терзиев дава изявление пред медиите - 5 август 2025 г.

Терзиев: Ще обявя нови зам.-кметове, предстои промяна в структурата на Столичната община

Няколко нови заместник-кметове ще се присъединят към екипа на Столична община. Имената им ще бъдат обявени през следващите няколко седмици. Това съобщи пред журналисти столичният кмет Васил Терзиев. Той уточни, че септември ще има промяна в структурата на Столична община. Ще бъдат преструктурирани някои от звената, като даде пример с това, което се..

публикувано на 05.08.25 в 15:54
Снимката е илюстративна, архив.

От МВнР предупреждават за разрастващи се горски пожари в САЩ

От Министерството на външните работи съобщават за активен горски пожар в две области на американския щат Калифорния - Сан Луис Обиспо и Санта Барбара. Заради разрастването на огнената стихия властите в щата са издали заповеди за евакуация в редица райони. Затворени са и пътни отсечки. От министерството препоръчват на българите в засегнатите..

публикувано на 05.08.25 в 15:38

Швеция, Норвегия и Дания дават 486 млн. долара по новия механизъм на НАТО за доставка на оръжия в Украйна

Швеция, Норвегия и Дания ще дадат заедно около 5 милиарда норвежки крони (486,16 милиона долара) на инициативата, ръководена от НАТО, за доставка на американски оръжия в Украйна, съобщи норвежкото правителство в изявление във вторник, предаде Ройтерс. Шведският министър на отбраната Пал Йонсон обяви, че неговата страна ще дари 275 милиона..

публикувано на 05.08.25 в 15:32
Илюстративна снимка, архив.

Мерки във връзка с разпространението на шарка и син език по дребните преживни

Във връзка с разпространението на шарка и син език по дребните преживни животни в страната в област Сливен се въвежда едномесечна забрана за придвижване на дребни преживни животни. Превантивни мерки бяха набелязани и в областите Шумен и Перник. Мерки за биосигурност Перник взема превантивни мерки срещу син език Българската агенция по..

публикувано на 05.08.25 в 15:30