Партия "Възраждане" излиза на национален протест пред Народното събрание с искане за незабавна оставка на правителството.
Националистите смятат, че кабинетът "Петков" се проваля във всичките си политики.
Партията на Костадин Костадинов е организирала протести в София, във Варна – пред областната администрация, и в Силистра.
Според "Възраждане" в последните месеци правителството се занимавало повече с войната в Украйна, отколкото с проблемите на страната.
"Тези хора, които в момента ни управляват, няма да се спрат да докарат България дори до война с Русия. България има нужда от нови избори, веднага, на които да отидем като на референдум за бъдещето на нашата страна", заяви по-рано Костадин Костадинов, според когото нито едно от решенията на кабинета не е в интерес на българските граждани.
От "Възраждане" заявяват, че парите в държавата са свършили и това е причината постоянно да се теглят заеми.
"На практика нямаме правителство. България е без власт. И ние от "Възраждане" го обявихме това. Припомням, че започваме всекидневни протести, които ще бъдат в цялата страна, не само в София", каза преди седмица Костадинов.
"Възраждане" организира днес протест и в Силистра под надслов "Не на войната". Протестно автошествие е част от общонационалните протести, организирани против политиката на правителството за предоставяне на военнотехническа помощ за Украйна и против въвличането на България в конфликта между Русия и Украйна. Началния час е 18:00 часа. Шествието ще тръгне от паркинга пред "Кауфланд".
Испанското правителство одобри законопроект за намаляване на работната седмица от досегашните 40 на 37,5 часа. Промяната трябва да бъде одобрена от парламента, където не е сигурно, че ще получи подкрепа. Вицепремиерът и лидер на крайнолявата партия "Сумар" Йоланда Диас направи нова стъпка към изпълняването на целта, заради която влезе в правителството..
Властите в Мексико започнаха да съсредоточават 10 хиляди войници по границата със САЩ, преде АФП. Президентът Клаудия Шейнбаум разпореди изпращането на подкрепленията в изпълнение на ангажимента си пред Доналд Тръмп да засили мерките срещу нелегалния трафик на мигранти и фентанил. В замяна президентът на Съединените щати се съгласи да отложи с..
Над 50 тона хуманитарна помощ за Газа сe намират на пристанището в кипърския град Лимасол и се подготвят за изпращане към израелското пристанище Ашдод, съобщиха от външното министерство в Никозия. Досега по морския хуманитарен коридор от Кипър за палестинския анклав са преминали близо 24 000 тона стоки от първа необходимост. Хуманитарната помощ от 101..
За бойкот срещу високите цени в хранителните вериги по примера на хърватите на 13 февруари се обявиха от Федерацията на потребителите в България, движението "Системата ни убива" и Обединените пенсионерски съюзи. Отправен беше и призив към правителството да одобри списък от 70 основни хранителни продукта, на чиито цени да бъде поставен "таван". В..
Подкрепата на германските избиратели за консервативния блок ХДС/ХСС отбелязва лек спад три седмици преди предсрочните парламентарни избори на 23 февруари. Социолозите отдават това на действията на кандидата за канцлер Фридрих Мерц, който миналата седмица използва подкрепата на крайната десница при гласувания в Бундестага за втвърдяване на миграционната..
Украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че екипът му вече е в контакт на специалния пратеник на Вашингтон за Украйна Кийт Келог и съветника по националната сигурност Майкъл Уолц и че има "работни дати" за посещение на американска делегация, предаде Ройтерс. Коментирайки интереса на американския президент Доналд Тръмп към украинските редки..
Министерството на външните работи призова българските граждани на Цикладските острови, които са взели решение да не напускат земетръсната зона, да се свържат с посолството ни в Атина и да предоставят свои данни за контакт в случай на необходимост. Хиляди жители на Санторини и близките острови се евакуираха през последните дни с кораби и самолети,..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори..
В момента всеки се упражнява на тема ДДС в ресторантьорството , но без аргументи за връщане на 20%. Това заявява Георги Тръпков, хотелиер и..