"Темата за РСМ беше изнесена на ниво Народно събрание още през 2019 година. Правенето на външна политика си е отговорност на Министерския съвет и на правителството. Никога досега при откриване на преговори с нито една от страните, нито с Хърватска, Черна гора, Сърбия, никога не е влизало правителството с искане за позиция от Народното събрание. Добре е да бъде направен дебат в Народното събрание за това, да се види какво точно е гласувало Народното събрание, защото декларацията на Народното събрание казва всъщност, че подкрепя Рамковата позиция на правителството. Ако отворим Рамковата позиция на правителството, там повечето неща, които трябва да се направят, са повече ангажименти на Европейската комисия".
"България няма полезен ход в така създалото се обществено мнение по отношение на въпроса със Северна Македония", добави още директорът на Портал "Европа"
Община Кърджали остава с най-ниско равнище на безработица в региона, докато най-много безработни са регистрирани в община Черноочене. Това съобщи директорът на Бюрото по труда в Кърджали Метин Хафъзсалим. "Равнището на безработица през март 2025 г. е 9,85%, при 5,51 за страната. Равнището на безработица е намаляло с 1,10 % спрямо март 2024 г. Тогава..
Румъния си избра президент шест месеца след отменените от Конституционния съд избори, спечелени от националиста Кълин Джорджеску заради съмнения за манипулации. Това вече е минало – търсим сега изводите от последния вот, спечелен от Никушор Дан. Някои западни медии го нарекоха "математикът, който прогони от Румъния призрака на крайната..
Лидерите на "Да, България" поискаха оставките на шефовете на транспортните дружества, назначени без конкурс от икономическото мнозинство в общинския съвет. Борисов към премиера Желязков за стачката: Помолете транспорта от утре да върви! "След като беше създадена изкуствена криза с транспорта в София, сега създалите я уж я решават с..
Очаква се в 19:00 часа транспортните синдикати да обявят кога ще спрат протеста, блокирал наземния градски транспорт в София, след като правителството отпусна 15 милиона лева за решаване на кризата в столичните дружества. Блокадата на градския транспорт остава, събират се подписи за безсрочна стачка и спиране на метрото Борисов към премиера..
Комисията за защита на конкуренцията съобщи, че следи за повишаване цените на основните храни във връзка с предстоящото приемане на еврото. От началото на годината Комисията извършва постоянно проучване на всички данни и фактори за ръста на цените на храните. Периодично се изисква информация от производители, дистрибутори и търговци, за да..
Общинските комисии по транспорт, икономика и финанси и бюджет трябва да обсъдят икономическата рамка на обществения транспорт и да бъде изслушано ръководството на "Метрополитен“. Преди заседанието общинският съветник от "Спаси София" Борис Бонев заяви: "Предлагаме още от утре временно спиране на протеста и възстановяване на градския транспорт за..
Вторият тур на президентските избори в Полша ще бъде изключително напрегнат. Такава прогноза направи пред БНР Спасимир Домарадски, преподавател по "Политически науки" във Варшавския университет. Кметът на Варшава - либералът Рафал Тшасковски, и историкът консерватор - Карол Навроцки, се класират на първо и второ място на първи тур в..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
Хубавото би било за въвеждането на предмета "Добродетели и религия, че ще има един стандарт – една учебна програма и учениците във всички училища..
А з отправих ясно предложение. Това заяви пред БНР Васил Терзиев, кмет на София, след като стана ясно, че продължава протестът на работещите в..