"Мисля, че сега, както и в повечето ми интервюта, говори Холи Моли. Мария е много срамежлива. След интервюто ще се върна към нея. Мария е все още дете, много чувствителна, по-интровертна. Холи Моли впечатлява – непокорна, супер луда, в центъра на купона, със страшно много енергия. Понякога битката е между тези две личности в мен".
Вдъхновявайки се от историите около себе си, Холи Моли си спомня за най-личните си песни
"C’est la Vie може би е най-личната ми песен. Много точна за онова, което ми се случваше в онзи момента. Понякога мога да пиша за силни истории, но те не са изцяло мои. Представям си, че съм героиня и изживявам определен сюжет. Имам и друга песен, която е много близка до мен. Не знам дали някога ще види бял свят. Тя е много тъжна, посветена е на дядо ми, който почина. Това е най-силното нещо, което съм писала".
Първоначално Мария има друг псевдоним - Мис Мери. Важна част от живота ѝ, изградила я като търсещ артист
"Бях на 12, когато записах първата си песен. В началото пеех на английски. Израснах слушайки международна музика. След това в Румъния стана модерно да пеем само на румънски. Не знаех как да правя песни на румънски. Научих се и направих няколко. Тази част от живота ми е много интересна, защото бях много малка, но имах самочувствието на пораснал артист. Да бъда в студиото и да имам възможността да се науча да правя музика, да провокирам въображението си и да работя като музикант. Не бяха много дните, в които излизах с приятели. Бях винаги в студиото. Бях поканена и да пея на наградите "Грами", но не ми дадоха виза. Един голям шанс се изпари пред очите ми. Тогава се захванах с университета по актьорско майсторство. Трябваше да съм там всеки ден и спрях да се занимавам с музика. Все още ходех в студиото, но не представях официално нищо ново. Три години минаха. Много неща се промениха в мен, защото актьорската професия изисква много работа. Трябваше да се преоткрия като актриса. Вече не се чувствах като Мис Мери. Чувствах се пораснала. Знаех, че с румънска музика само в страната ми няма да успея да пробия на световния пазар. Исках да започна от начало. Като непознат артист, какъвто и бях. Така се появи и Холи Моли".
Холи Моли и публиката
"Публиката ти казва какъв стили каква песен е добра за теб. От резултатите, които получаваш след това. Прекарах много години в подготовка на албуми, пробвах различни концепции, но не изкарвах нищо. В края на 2019 бях толкова уморена и стресирана, че отрязах косата си и се превърнах в Холи Моли без видима причина. Публиката ми каза – това е добре за теб. И продължих с този тип музика".
Холи Моли не спира да създава музика дори и по време на световна пандемия
"По време на пандемията работех всеки ден с моя екип през Zoom. Записвах под чарашфите си, защото нямам студио у дома. Правехме това три месеца и създадохме много песни. Казах си – ако една песен успее, дори и съвсем случайно, това означава, че трябва да работя непрекъснато".
Какво си казва Холи Моли в онези минути, в които осъзнава, че е на ръба да се откаже
"Вече не преживявам такива моменти толкова често. Започнах да разбирам бизнеса. Когато са ми отказвали концерти или не получавах нужното внимание, или никой не ми връщаше имейл. Прекарвах месеци с надеждата, че ще се свържа с някой музикален лейбъл извън Румъния. Никой не ми отговаряше. Имаше много моменти, в които исках да се откажа, но имаше един глас, звучеше като лош и ми казваше "не можеш да правиш нищо по-добре от това, което правиш в момента, нищо няма да те направи по-щастлива, опитай всичко, продавай неща, прави каквото искаш".
Публиката често е заслепявана от блясъка на известните личности, без да си дава сметка какво стои в основата му
"Нормално е, виждаме го навсякъде. Социалните мрежи са пълни само с резултати. Не виждате трудностите, не виждате работния процес на хората. Питаш се – защо и аз не успявам? Не знаеш какво има отвъд снимката. Колко години е отнел този резултат. Времето е много важно, понякога трябва да чакаме. Това е тест. Трябва да сме търпеливи, да работим. Добрите неща ще дойдат при нас".
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..