Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В новата книга "Призраци на времето" Владко Панайотов разказва истински истории

Професор Владко Панайотов
Снимка: Станислава Пирчева

"Винаги трябва да се знае, че пътят е труден. Всеобщо щастие не е възможно да се постигне и оттук идват черно белите клавиши на времето, които аз осъзнавам", каза за БНР професор Владко Панайотов, бивш евродепутат. Новата му книга е "Призраци на времето".

Професор Владко Панайотов  Снимка: Станислава Пирчева
На представянето на книгата вицепремиерът Илияна Йотова, която е работила заедно с Владко Панайотов като член на Европейския парламент, заяви:

"Всеки от нас има своята орисница, но при някои хора орисниците са много по-благосклонни, много повече, отколкото към други. Някъде много назад във времето една такава орисница е докоснала Владко Панайотов и му е дала толкова много таланти и вътрешна енергия, амбиция, събрани в едно, че понякога човек си мисли кога ли му остава време в 24 часа на денонощието да извърши всичко това, което душата му дава да прави".

Станимир Илчев, бивш евродепутат каза за Владко Панайотов:

"Той е много търпелив, скромен човек. Мога още подобни качества и синоними на тези, които изброих да цитирам пред вас, но това е достатъчно. Става дума за човек, с когото лесно се запознаваш, бързо ти позволява да го опознаеш и от там нататък започва безкраен момент на учудване как може да съчетава в себе си подобни качества при това непретенциозни".

Снимка: личен архив
В предаването "Нощен Хоризонт" Владко Панайотов заяви за книгата:

"Това по същество е един дневник, който от дълги години е воден - над 30 години. Това са случки, които са станали с мен, които съм забелязал и ми е направило силно впечатление, няма нещо измислено".

Професор Владко Панайотов     Снмика: личен архив

Професор Владко Панайотов е преподавал в Минно-геоложкия университет. През 2012 година е вписан в Златната книга на българските откриватели и изобретатели. Получил е орден "Кирил и Методий" (Русия) за принос в славянската наука и култура - 2011 г. През 2010 година е получил орден "Стара планина - първа степен", за принос в развитието на минното дело и металургията в България - 2010 г. През 2006 става почетен гражданин на град Кърджали. Има 2 златни медала от East West Euro Intellect Technical Fair and International Exhibition - 2003

Повече  можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Радостина Билярска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Светла Буюклийска разказва със звуците на своята цигулка

Тя се казва Светла Буюклийска и е цигуларка. 40 години работи в различни оркестри в Европа. Израства на улица "Търговска" във Враца, където е и музикалната школа, в която израства като музикант. "Имах огромното щастие да уча при преподавателя Борис Манчев, който беше концерт майстор на Врачанския оркестър. Той е ученик на най-известната българска..

обновено на 02.06.24 в 08:32

Венцислав Тотев: Най-ценно е да бъдеш с хората, които обичаш

Най-ценно е да бъдеш с хората, които обичаш, на място, което обичаш и да правиш, каквото обичаш. Така накратко може да се обобщи житейската философия на днешния ни гост в рубриката "Горещи сърца".  Той се казва Венцислав Тотев, по образование ПР експерт, работил като учител и журналист, сега има собствен иновативен бизнес.  Тотев е един от..

публикувано на 26.05.24 в 05:51
Проф. д-р Елисавета Мусакова

Проф. д-р Елисавета Мусакова за средновековната ръкописна книга и палеографията

Палеографията е приложна наука, която изучава стари ръкописи. Улавя онези тънки моменти от мрачната средновековна атмосфера, в които кописти на светлината на свещ са преписвали старите текстове, за да множат знанията, вярата и да положат основата в красотата на писаното слово .  Много старание и култивирани умения са отличавали тези..

публикувано на 24.05.24 в 19:28

Калоян Цветков и географията като неугасващо любопитство и безкрайно пътешествие

Как човек може да превърне пътешественическата страст и любовта към природата в професия? Географът д-р Калоян Цветков е успял да постигне наглед трудната задача. Освен че изследва планетата като учен, Калоян споделя откритията си. Той е главен асистент в СУ "Св. Климент Охридски". Преподава и на децата в Националната..

публикувано на 20.05.24 в 17:26
Венци Йончев

Венци Йончев в "Горещи сърца": Не се принизявайте никога, живейте с дух!

Героят днес в рубриката "Горещи сърца" е с богато минало, усмихнато настояще и светло -  по думите му - бъдеще, въпреки че отдавна е минал 80 -та си годишнина.  Врачани често го срещат по улиците на града и кафенетата. През месец май вече е с загар, който привлича погледа в контраст със спортни къси панталони, маратонки и неизменната..

публикувано на 20.05.24 в 12:25

Сдружение "Добро сърце" е създадено, за да помага на хората

В рубриката „Горещи сърца“ ви предлагаме среща с Борислав Павлов. Той е на 35 години, от Пазарджик, и е председател на сдружение „Добро сърце“, което е създадено, за да помага на хората в нужда.   Идеята за създаването на  благотворителната организация е на трима млади хора, които в годините на Ковид пандемията, решават, че трябва да бъдат..

обновено на 12.05.24 в 06:09
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова иска да остане в България, а преди всяка партия се обажда на майка си

"Засега съм тук и се надявам, че ще остана. От най-ранна детска възраст съм казвала, че искам да стана световен шампион с българското знаме. Работя за това и се надявам, че няма да има пречки по пътя ми". Това заяви пред БНР шахматиската Нургюл Салимова и  призна, че е получавала покани да се състезава за друга държава. Важно е шахът да става..

публикувано на 10.05.24 в 19:45