"Реакцията в Русия е разбираемо много емоционална и донякъде сплотява за пореден път руското общество". На мен ми се струва, че по-интересно е не да гадаем какъв ще бъде ритъмът на специалната военна операция, а защо все пак целта беше Даря Дугина, а не нейният баща, защото се оказа, че е трябвало да има визуален контакт с жертвата, за да се включи това взривно устройство, тоест убиецът или убийцата е знаела, че в колата е само Даря Дугина, а баща й го няма. Официално се прокрадна тезата, че все пак мишената е била Даря Платонова. Много е обичала Платон и затова е избрала този псевдоним. Има сериозни основания да се смята, че именно Даря е била целта, защото тя има качествата на потенциален политически войн, тъй като за разлика от баща си, който е хипер еклектичен идеолог, донякъде философ, повече идеолог, който говори на птичи език, уникален човек е, но трудно може да бъде разбран или прочетен от широка аудитория, при Дария философските познания се съчетаваха с езиков усет и възможността да синтезира най-главното и да го подкрепя с факти от съвременната наша история и политика. Тя имаше и усет към важни детайли".
"Още в началото на мандата в Столична община бяхме наясно, че ще сме в много трудна ситуация и особено за мнозинството ". Това обясни пред БНР Бойко Димитров , общински съветник от ПП-ДБ: "То се видя, че за определени неща може да се намира мнозинство, но когато се засягат икономически интереси, то е почти невъзможно , тоест там си има една..
" В Газа има една колосална хуманитарна криза, която тече вече 22 месеца и с плановете, които тази нощ са станали факт за окупация на Газа като територия, не само на града Газа, не мисля, че ще видим каквото и да било решение на проблема , който продължава да се развива". Това коментира пред БНР Мирослав Зафиров , дипломат от ООН: "Няколкото..
" Има много силна класическа дезинформационна кампания срещу възобновяемата енергия ". Това каза пред БНР Никола Газдов , председател на Асоциацията за производство, съхранение и търговия на електроенергия: " Разпространяват се всякакви фалшиви твърдения - колко е опасно да се разполагат перки близо до населени места, как фотоволтаичните панели..
" Тази година епидемичната обстановка в нашата страна е благоприятна , за жалост на тези, които обичат драматизмите". Това заяви пред БНР проф. Тодор Кантарджиев , епидемиолог и бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести: "Мога да кажа, че големите жеги, които бяха предишния месец, минаха с едно не много голямо..
На книжния пазар излезе новата книга на Димитър Митев "Бъдеще невъзможно". Това е роман за живота и смъртта, за видимото и невидимото, който е вдъхновен от реални събития и феноменални преживявания, стъпващ на оригинални идеи и сюжет. Действието се развива само в един ден, 18 август, който започва като обикновен ден, за да се превърне в последния за..
Ако се чудите "накъде" да потеглите в средата на август, то във Велико Търново тогава ще ви очакат 160 безплатни събития с разнородни видове изкуство. Всички те са част от четвъртото издание на фестивала "48 часа Варуша юг". Визуални изкуства, творчество и релакс, архитектурна, музикална, семейна програма и за първа година кино и театър..
Наближават последните часове до голямото ваканционно пътуване до онези места, които вече сме посещавали или тепърва ще видим. За пълен релакс мнозина избират обществения транспорт - автобус или влак, а решилите се на далечни дестинации - самолет. Мнозинството обаче пътува с лек автомобил. Освен, че трябва да бъдем стриктни шофьори на пътя,..
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
Министърът на финансите не знае колко са магистратите, държавните служители и военните, за които плаща здравни вноски. Това обясни пред БНР д-р Стойчо..
Процес или епизод - през тази призма ще се оценява срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин. Това каза пред БНР дипломатът и бивш..