"На всички избори се появяват по телевизията, по радиото и в интернет едни кампании, в които се говори с едни доста слаби опити за хумор как е много важно да се гласува и трябва да се гласува. На гърба на популярността на много актьори и певци държавата, която е загубила доверието и ангажираността на хората, се опитва да паразитира върху тях. Най-малкото това има обратен ефект, защото както знаем от опита на българите с демокрацията и със социализма преди това, този тип казионни дейности само и единствено водят до отчуждение и нищо друго".
"За съжаление, България в момента се намира в ситуация на все по-интензивно проявяваща се политическа криза, която за жалост се манифестира в ситуация на все по-усложнена международна обстановка, което от своя страна показва, че е необходимо България да вземе един стратегически избор", коментира пред БНР политологът Иван-Асен Иванов:
"Поставени сме пред ситуация, която ни кара да направим цивилизационен избор и да си дадем ясна сметка какво точно бъдеще трябва да има нашата страна, като цяло каква да е нейната роля в Европейския съюз и в НАТО. Намираме се наистина в преломен момент, който на практика ще начертае следващите десетилетия. Предвид това е изключително важно българските граждани да си дадат ясна сметка какво значение има към настоящия момент техния избор. Има война в Европа, изключително тежка предстояща енергийна криза, задаваща се след нея тежка финансова криза и това са все тежки предизвикателства, за които е необходимо нашата страна да има ясни позиции и да има наистина едно солидно представителство, което да ни помогне да преминем през тези проблеми по-лесно. Важно е да се гласува, за да осигурим на българските граждани, на нас самите, стабилност".
Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина (УМБАЛСМ) "Н. И. Пирогов" получи първа част от заявените количества анатоксин, необходим за лечението на пациентите с ятрогенен ботулизъм, съобщиха от лечебното заведение. Разширен екип от специалисти, оглавен от доц. Мария Димитрова, постави първата доза на най-тежко..
48-годишният мъж, който пострада днес в центъра на София, след като беше нападнат с нож, вече е освободен от Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина "Н. И. Пирогов", съобщиха от лечебното заведение. Оттам припомнят, че мъжът бе транспортиран тази сутрин в спешното отделение на "Пирогов", където премина подробни..
От "Демократична България" не са готови да подкрепят проектобюджета за тази година. В призива за подкрепа на премиера Росен Желязков Божидар Божанов видя признание за нестабилност: "Не изключваме да подкрепим някои текстове на бюджета, а ко те отговарят на нашите приоритети - за съкращаване на разходите в МВР чрез оптимизация на заплащането, за това..
Няколко души са били убити в Швеция при нападение в образователен център за възрастни, съобщи полицията. Смята се, че извършителят е сред ранените, каза говорител на полицията. Стрелба в шведско училище, има ранени Органите на реда добавиха, че не изключват възможността да има и други заподозрени, предаде АФП. "Един от ранените е човек, за..
Около 9000 души са напуснали гръцкия остров Санторини по въздух и вода, след продължаващите дни наред земетресения в района. Този следобед беше регистриран и най-силният досега трус от 5 по Рихтер. Множество хора се опитват да напуснат Санторини Санторини продължава да се тресе: За ден 6 хил. гърци и туристи са го напуснали Сънародникът..
Президентът Румен Радев призова съдебната система да бъде освободена от политически и олигархични влияния и обяви, че без да се осветлят казусите с Нотариуса и "Осемте джуджета“ не може да има съдебна реформа. Държавният глава и председателят на Народното събрание Наталия Киселова участваха в дискусия на тема "Оттук накъде със съдебната власт?“,..
"От 4-ти февруари 1997 г. България тръгна по един наистина нов цивилизационен път към приобщаване с Европа . Всички си спомняме за 10-и ноември 89-а, а като че ли 4-ти февруари 97-ма остава по-назад. А всъщност 4-ти февруари е истинската повратна точка на пътя на страната ни. ... Тогава спечели България, не спечели нито един от политиците , а..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави..
В момента всеки се упражнява на тема ДДС в ресторантьорството , но без аргументи за връщане на 20%. Това заявява Георги Тръпков, хотелиер и..