"Оставките в МВР не решават проблеми. След оставките проблемите си остават. ... При нас вече почти всички граници са преминати".
Това каза пред БНР Валентин Попов, председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР.
По думите му оставката на един висш ръководен кадър в МВР, какъвто е главният секретар, "означава оттегляне, да не кажа избягване от отговорност, с едни около 140 хиляди лева":
"Това са пари, за които един колега, като пострадалия в инцидента днес, работи около 6 години и поема рисковете, които той пое".
Трябва да се вземат спешни мерки, за да бъдат защитени служителите на МВР, заяви синдикалистът и добави, че инцидентите са симптом за разпад на държавността:
"Политиците продължават да не вземат необходимите решения. Ние повтаряме някои неща повече от 10 години, не сме спрели да говорим за проблемите на турската граница. Все още обаче няма решения и вече се чудим дали ще ги дочакаме. ... Ние в МВР не вярваме на политиците. Очакваме някой да се сети, че това министерство е част от държавата".
Валентин Попов подчерта, че МВР се нуждае от коренна реформа, която да стартира веднага:
"Това, което се правеше досега, не е реформа, а подигравка".
Интервюто на Георги Марков с Валентин Попов в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.
В Сливен от утре стартира ежегодната кампания по кръводаряване по повод Великден, организирана от Отделението по трансфузионна хематология към МБАЛ "Д-р Иван Селимински ". Акцията ще продължи до 30 април на територията на Кръвния център, всеки работен ден от 08.00 до 14.00 часа. Миналата година хората дарили безвъзмездно кръв са били с..
Гражданската гвардия в Испания обяви, че е разбила мрежа за трафик на марокански мигранти от Румъния на Иберийския полуостров. В Мурсия са арестувани четирима души, заподозрени като организатори на престъпната дейност. Според разследващите, трафикантите набирали марокански имигранти, които искат да влязат в Испания. След като са платили по..
Руско-украински преговори, посветени на сигурността в Черно море, са насрочени на 15 и 16 април в Анкара. Това предаде телевизия CNN Turk, като се позова на турското министерство на отбраната. По време на дипломатически форум в Анталия по-рано тази седмица турският външен министър Хакан Фидан заяви, че страната му е готова да посредничи между..
Над 200 автомобили и мотори - американски марки и модели, бяха показани на фестивал, организиран за трети път в Дупница. Общината е домакин и оказва съдействие, , изложението събра за часове стотици автолюбители. За пръв път участват и от клуба на собтвеници на мотори "Харли Дейвидсън", а беше показан и сребърният пикап Tesla Cybertruck -..
За 15-ти път в Кипър бяха връчени наградите за най-успешни бизнес партньорства между кипърски гърци и кипърски турци. Единствената по рода си инициатива е в подкрепа на мира и обединението на разделената страна чрез икономическо сътрудничество между двете кипърски общности. 96 кипърски гърци и кипърски турци, съсобственици на 48 съвместни..
Гръцката терористична организация "Революционна класова самозащита" пое отговорност за поставената в петък бомба пред централата на железопътната компания "Hellenic Train" в Атина. Атентатът предизвика само материални щети. Бомба избухна в Атина пред офисите на "Гръцки железници" Няма пострадали и жертви от взрива в Атина..
Най-малко 32 души загинаха, сред тях и две деца, при руски ракетен удар по украинския град Суми тази сутрин. Съобщава се за над 80 ранени, включително 10 деца. След атаката западните страни призоваха отново Русия да прекрати войната в Украйна. Руските балистични ракети поразиха центъра на град Суми, в близост до руската граница, два дни след..
България след Освобождението е проявявала няколко пъти форми на субектност – Съединението, двете балкански войни. Всичко това завършва с две..
Преди около 100 години, в навечерието на Втората световна война, започва емиграция на учени - евреи, от Германия в посока САЩ, най-известният подобен..