Гражданско сдружение БОЕЦ организира протест пред Народното събрание заради връщането на хартиената бюлетина, която депутатите ще обсъдят окончателно днес. Лидерът на БОЕЦ Георги Георгиев обяви, че ако смесеното гласуване се върне, действията им ще ескалират
"Тук бяхме още в 8:30 ч, за да им кажем на депутатите: "Не пипайте кодекса". Сега чакаме да видим какво ще направят вътре! Дано да не ни принудят да ескалираме своите действия. Те не желаят правителство, искат избори, но искат да си разчистят терена, за да спечелят следващите избори служебно, да ги спечелят по нечестен начин".
Лидерът на БОЕЦ Георги Георгиев влезе в сблъсък с охраната на Народното събрание след като се опита да опъне в кулоарите на парламента плакат с надпис "Не пипайте кодекса". Георгиев е бил поканен от "Продължаваме промяната" с още един представител на гражданското сдружение за среща в парламента. Влизайки в сградата и след проведенета среща двамата опънаха плаката и бяха приканени от охраната на Народното събрание да го свалят и да го приберат. След като Георгиев отказа и в опит да вземат плаката охраната го скъса.
Съгласно правилника на Народното събрание в парламента е забранена всякаква форма на агитация.
Пожар в автобус на обществения транспорт в Габрово e пламнал тази сутрин към 5:30 часа. В превозното средство не е имало пътници. При инцидента са нанесени материални щети. Инцидентът е станал рано сутринта, докато автобусът на градския транспорт се е движил към първа спирка, откъдето трябвало да качи пътници. Пламъците бързо са били..
Европейският комисар по индустриалната стратегия Стефан Сежурне, който е изпълнителен заместник-председател на Европейската комисия, спомена за споразумение между Украйна и ЕС за критичните суровини, което по неговите думи ще бъде от взаимна изгода за двете страни. Сежурне заяви това вчера по време на визита в Киев и срещи с представители на..
"Руснаци над 50 години се сражават и умират в Украйна", под това заглавие вестник "Файненшъл таймс" помества обширна статия с данни и анализ защо руските "дядовци" грабват оръжията. База данни, събирана в продължение на три години от руското независимо разследващо издание "Медиазона", заедно с руската служба на Би Би Си и други медии,..
Съветът за сигурност на ООН одобри в понеделник предложената от американското правителство резолюция за Украйна, която съдържа призив за бързо прекратяване на войната и в която Русия не е окачествена като агресор, предаде ДПА. Това е първият път, в който Съветът за сигурност одобрява съвместна резолюция за войната в Украйна. Десет страни..
В кипърската столица Никозия падна 40-годишен температурен рекорд заради студения фронт "Корал", който вече почти седмица влияе на острова. Рекорд бе поставен и в потреблението на електроенергия. Очаква се към четвъртък - петък времето да се нормализира с температури, близо до сезонните стойности, казаха от Метеорологичната служба...
Софийският градски съд за втори път върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Петьо Петров, по-известен като Петьо Еврото, но уважи искане на държавното обвинение - за бившия следовател да бъде издадена европейска заповед за арест. Според съдия Мирослав Георгиев, въпреки че делото срещу Петров е публично известно, фактът, че той не се..
Няма промяна в позицията на България - български въоръжени сили няма да бъдат пращани в Украйна, каза премиерът Росен Желязков в коментар за вчерашната среща между президентите на САЩ и на Франция Доналд Тръмп и Еманюел Макрон в Белия дом. "Институциите в България са ясни - български въоръжени сили няма да бъдат изпращани в Украйна. И ние..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
" Всяко нещо, което партиите правят публично по този начин, има за цел или да мобилизира избиратели, или да увеличава подкрепа. Със сигурност и..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..