Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Героят трябва да бъде изграден в душата на актьора!

Луиза Григорова - Макариев пред БНР за мечтата да бъде актриса

2
Луиза Григорова - Макариев

Очарователна, млада и талантлива актриса е гост в поредицата „Магията на театъра“. Това е Луиза Григорова - Макариев от Малък градски театър зад канала.

Познаваме я не само от сцената, но и от телевизионните сериали „Стъклен дом“, „Дървото на живота“, „Откраднат живот“, „С река на сърцето“. Сериозни са участията й във филмите за големия екран „Привличане“, „Диви и щастливи“ и други, а скоро ще бъде премиерата и на един нов филм с нейно участие.

"Бях палаво и лъчерано дете, любимка на всички, всички ме познаваха, когато излизахме с майка ми и баща ми навън...", каза в предаването "Нощен Хоризонт" на БНР Луиза Григорова - Макариев.

Любимата й игра като дете на село е да играят на зъболекари с царевични зрънца...На театър не си играят, може би защото е силно свързана с театъра от вкъщи. От малка играе и балет.

Още на 14 години Луиза започва да се занимава професионално с моделство, това става на международен кастинг, организиран от модната агенция на майка й - "Ивет Фешън". Започва в модна агенция в Тайван. Посещава Шанхай, Банкок и Токио като модел, а също и в Лондон.

Луиза Григорова - Макариев

"Най-добре се чувствах обаче, когато снимахме с камера видеоклип или реклама, защото тогава трябваше да играя, а не да позирам. Тогава се чувствах най-добре", разказа още Луиза Григорова, за която мечтата и целта в живота е да бъде актриса.

Подумите НАТФИЗ й дава всичко, дава й много.

"Ние завършваме със специалност актьорство за драматичен театър, тоест ние учим театър. В киното може да има хора, които това не са го учили. Много съм научила в НАТФИЗ - най-добрата академия. Благодаря на ръководителят ми проф. Пламен Марков, проф. Пенко Господинов, Калин Ангелов, проф. Ваня Бенчева, Петя Диманова и много други", разказа още акрисата.

Луиза Григорова - Макариев и Пламена Бачийска

По думите й тя не се справя много добре в първия сезон на "Стъклен дом". Винаги изпитва притеснение преди снимки.

"Вече се научих, че трябва да прекарвам предварително повече време с героя си, разбрах, че това работи при мен, научих, че трябва да остана насаме повече с героя си, за да се справям по-добре", заяви още талантливата българска актриса.

По думите й героят трябва да бъде изграден в душата на актьора, да работиш за героя си в свободното си време дори, това е рецептата според мен, за да стане жив и истински на сцената той.


Още по темата в звуковия файл.

По публикацията работи: Гергана Хрисчева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Теди Кацарова

Теди Кацарова: В живота навсякъде има позитивност, въпросът е да не влизаме в ниските вибрации на негативизма

"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време,  някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш .  Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца.  Жалко е,..

публикувано на 17.07.25 в 09:57
 Жозе Луиш Пейшото

Португалският писател Жозе Луиш Пейшото: Писането е постоянно предизвикателство

Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..

публикувано на 14.07.25 в 21:05
 Петър Станимиров

Петър Станимиров за това как се живее като художник

Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" .   За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..

публикувано на 13.07.25 в 19:00
Катя Зографова по време на Литературна разходка в София

Катя Зографова по стъпките на Вазовия стих "корони ази не възпявам" в "Нови хроники на Вазовия род"

На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов.  Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..

публикувано на 13.07.25 в 08:10
Хореографът Кая Иванова

Кая Иванова: 40 години в сърцето с българските народни танци

Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното хореографско училище.   Заедно със съпруга си Христо Иванов (изтъкнат хореограф, в момента художествен ръководител на ансамбъл "Загоре") са ръководели международни семинари по български танци в..

публикувано на 13.07.25 в 06:15
Ифан Сунг

Ифан Сунг избира да учи и да живее в България

Родителите на Ифан Сунг, които са от Китай, се срещат в София през 90-те години. От любовта им се ражда тя и брат ѝ. Семейство Сунг се установява в София, където отглежда децата си. Ифан е завършила средното си образование у нас. Сега е студент по стоматология. Говори перфектно български език.  Рядко пътува до Китай, но се чувства добре в родината на..

публикувано на 06.07.25 в 06:05
проф. д-р Александър Чирков

Проф. Александър Чирков: Човек трябва да има време за духовното и телесното развитие

Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява надежда и живот на хиляди българи. Десетилетия след първата трансплантация на сърце у нас, неговото дело продължава да вдъхновява.  „Още от първия ден аз забелязвам каква огромна разлика съществува..

публикувано на 06.07.25 в 05:10