Американски специален прокурор критикува Федералното бюро за разследване за начина, по който е разследвало кампанията на Доналд Тръмп за президентските избори през 2016 г. и предполагаемите му връзки с Русия.
В доклада от проучването си Джон Дърам стига до заключението, че ФБР не е разполагало с "реални доказателства" и е разчитало прекалено много на сведения, предоставени от политически съперници на Тръмп.
Докладът бележи края на четиригодишно проучване. Джон Дърам, специалният американски прокурор назначен да разследва предполагаемите връзки на Доналд Тръмп с Русия в доклада си от 305 страници прави заключение, че няма достатъчно доказателства по случая и отбелязва за работата на ФБР, че е била базира на "сурова, неанализирана и непотвърдена разузнавателна информация".
През 2016 г. Тръмп беше номиниран от Републиканската партия за участие в изборите, а след това спечели срещу демократката Хилари Клинтън.
Победата на Тръмп за мнозина беше неочаквана и той стана обект най-напред на обвинения, че е спечелил изборите с помощта на Русия, а след това последва и разследване в тази връзка известно, с названието "Ураган от кръстосан огън".
През март 2019 г специалният прокурор Робърт Мълър стига до извода, че няма доказателства за връзки между кампанията на Тръмп и Москва, но демократите продължиха с обратните твърдения.
Сега според анализаторите докладът на специалния прокурор на разследването, според който няма доказателства за връзка между кампанията на Тръмп и Русия вероятно ще засили още повече напрежението между ФБР и Министерството на правосъдието.
Малко след публикуването на доклада консерваторите побързаха да обвинят ФБР в предубеденост към Доналд Тръмп, а той от своя страна изрази задоволство от заключенията на Дърам.

Плевен отбеляза 30 години от създаването на Общинския хор „Гена Димитрова“ с тържествен концерт, състоял се на 14 ноември в Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Събитието привлече многобройна публика и събра на една сцена водещи плевенски културни институции и изявени солисти. Концертът премина под диригентството на Георги Милтиядов, а хорът бе..
Домашният социален патронаж в Ловеч отбелязва днес 50-годишнина от създаването си. Когато е създаден през 1975 г., домашният социален патронаж в Ловеч обслужва едва осем потребители, а днес храна и различни социални услуги получават 350 нуждаещи се от града и още девет села в общината, поясни управителят му Цветанка Маринова. "Предлагаме..
Пътен полицай на 2025 година е Георги Карапаунов от Областната дирекция на МВР в Смолян. Това стана ясно след края на двудневното едноименно национално състезание, което се проведе в Кърджали. Карапаунов беше най-бърз и получи най-много точки в петте конкурсни дисциплини. Призът беше връчен на тържествена церемония снощи, където бяха..
С военно-историческа възстановка, дело на Национално дружество "Традиция", което пресъздава значими събития в цялата страна от много години , ще бъде отбелязана 140-годишнината от победата при Сливница в Сръбско-българската война от 1885 г. Съорганизатори са Министерството на отбраната, Сухопътни войски и Община Сливница, на чиято територия ще..
Само 10 процента от пациентите с диагноза недохранване са получили медицински ентерални храни по линия на Здравната каса през миналата година, когато започна заплащането им. Данните представи д-р Антоанета Тончева от сдружение "Общност МОСТОВЕ", която е сред организаторите на предстояща днес обучителна среща в рамките на Международната седмица за..
Украинският президент Володимир Зеленски ще пристигне днес в Атина, където ще отправи призив за увеличаване на военната помощ за Киев. Зеленски пристига в Атина с две основни цели - да подсигури газа за Украйна през зимата и да договори допълнителна военна помощ от Гърция. Това коментират политически наблюдатели. Гърция разполага с пет..
Коледният базар във Виена, един от най-известните в Европа, вече посреща гости на площада пред кметството. Местните и туристите се наслаждават на много красиво украсени сергии, предлагащи произведения на традиционни занаяти, като стъклени орнаменти, дървени играчки, керамика и коледни украси за елха. Освен идеи за подаръци, посетителите могат..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Проф. Асен Диамандиев е личност, направила много за музикалното образование в своя роден град Пловдив, но и за цяла България. Композитор, диригент,..