Собственици на бензиностанции в Кипър излизат на протест днес в Никозия с цистерни. Те настояват правителството да засили митническия контрол на пропускателните пунктове по „зелената линия“, разделяща острова, върху нерегламентираното закупуване на гориво от Северен Кипър, което поставя оцеляването на бизнеса им под въпрос.
Членове на Асоциацията на собствениците на бензиностанции ще блокират контролно-пропускателния пункт за превозни средства в Никозия, а след това ще връчат в президентството меморандум с исканията си за мерки и финансови компенсации от правителството.
Търговците са обезпокоени, тъй като все повече кипърци зареждат колите си в северната част на острова с по-евтиния там бензин - литър от него струва сега с 50 цента по-малко отколкото на юг.
До 40% достигат загубите на приходи от бензиностанциите в Никозия и област Фамагуста, които са най-близо до пропускателните пунктове, казаха от асоциацията.
Съгласно регламента за търговия през „зелената линия“ гражданите могат да се снабдяват с гориво за личните си автомобили, но е забранено пренасянето на петролни продукти от север с цел препродажба в Кипър, каквито случаи според асоциацията има.
Министърът на енергетиката и търговията Георгиос Папанастасиу заяви в понеделник, че ще бъде въведен по-строг контрол на пропускателните пунктове, както и че ще се публикуват имената на фирмите, които търгуват с горива от северната част.
" Разпръскване на розова мъгла заради собствена немощ " – така бившият служебен министър на околната среда и водите Асен Личев коментира пред БНР отправените към него упреци и критики от страна на регионалния министър Иван Иванов. Личев има дългогодишен опит в МОСВ. В цитирания от министъра период - 1997-2008 г., не е имало Басейнови дирекции..
" Призоваваме за одит на устройствените планове, особено в рисковите зони . Тази зона не е била вписана като рискова. Искаме мораториум върху строителството в потенциално застрашени райони , т.е. да бъдат преразгледани застроителните планове, общите устройствени планове, за възстановяване на ролята на архитекта и урбаниста в решението на..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще открие днес във Велико Търново 20-ото издание на международното изложение „Културен туризъм“. Своето културно наследство като туристически маршрути в бизнес центъра на града ще представят повече от 45 български общини, туристически организации, музеи и чуждестранни посолства. БНР е медиен партньор на..
Нови щети са били нанесени върху енергийната и транспортната система на Източна Украйна заради непрекъснатите руски въздушни удари. Според руския президент Владимир Путин, руската армия владеела стратегическата инициатива на фронта в Украйна. "В настоящия момент стратегическата инициатива остава изцяло на страната на въоръжените сили на..
От днес ще се налагат глоби на търговци, които не са обозначили на етикет цените на стоките и услугите в левове и в евро. Те трябва да бъдат изписани с еднакъв шрифт, размер и цвят, за да не се въвеждат потребителите в заблуждение. Касовите бележки също трябва да показват двойно обозначение - в левове и евро. При неспазване глобата е в..
Законите за предучилищното и училищното образование и за отбраната и въоръжените сили влизат в пленарната зала. В дневния ред на Народното събрание двата законопроекта са приоритет. Общо три са внесените законопроекти за изменение и допълнение на Закона за предучилищното и училищното образование - на Министерския съвет, Елисавета Белобрадова и..
Ескейп стаята на колела посети и Монтана. Иновативният образователен проект е фокусиран върху трафика на хора с цел превенция . Ученици от града се информират нагледно за рисковете да се превърнат в жертви на обект на сексуална или трудова експлоатация. Това не е обикновена ексейп стая игра, а задълбочено преживяване , подчертава Ернеста..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре..