"Специално песните, които се записват за филм стават често много популярни. Както "Замълчи, замълчи" стана голям шлагер. Така че, аз в това отношение имах голям късмет", сподели в "Нощен Хоризонт" изпълнителката на емблематични български песни като "Замълчи, замълчи" от филма "Любимец 13" - Мими Николова.
Това лято певицата и колегата от радио Джаз ФМ пропътуваха вече през доста български градове - Банско, Булгар, Созопол, Синеморец, Казанлък, София.
"След "Любимец 13", изобщо не съм очаквала какво ще стане, но след това мое участие с песента, много композитори започнах да ми се обаждат, да ми предлагат песни, тогава Петър Ступел написа още една песен за мене. Както и много други и съм много благодарна за това. Бях много млада тогава, тогава пеех в едно вокално трио, Ступел дълго време търсел изпълнителка за песента, но не намирал, а искал песента да се изпее съвсем естествено, тогава моят ръководител Джеки Леви ме препоръчва и Ступел ме одобри, спомня си Мими Николова.
Песента се записва с Голям симфоничен оркестър с диригент Васил Стефанов в зала "България". Песента прозвуча по радиото, после я записват на грамофонна плоча и песента добива популярност.
И Мими Николова, и Светослав Николов, които са били част от БНР, единият като журналист и новинар, а Мими Николова като певица, записваща песни в Първо студио на БНР, споделиха за огромната си любов към Старата къща.
"Да си звезда в 60-те години - не съм се чувствала звезда, гледала съм да си свърша добре работата, това е. Имах любовта на публиката и връзката с публиката. Силно впечатление ми направи 8 годишно момче, което ми подари специално изработена и надписана картичка за мен, спомни си още пред "Нощен Хоризонт" Мими Николова.
Още по темата в звуковия файл.
Сийка Гълъбова върви към Бога от 27-годишна възраст. Сега е на 60 години. Работи в модна къща като продавач-консултант. Вярва, че заради трудностите, които ѝ е изпратил Бог, е намерила пътя към него. За нея покаянието е животът, то дава мир, дава на душата да стане по-чиста, да се приближи до Бога, да го намери. Когато е намерила пътя..
Очакваме първото гостуване у нас на голямата американска оперна звезда Джойс ДиДонато . На 31-и май ще бъде рециталът й "Кралицата" в партньорство с пианиста Крейг Тери в зала "България". С него ще завърши вторият сезон на поредицата “Съкровени гласове“, в която българската оперна дива Соня Йончева представя свои звездни колеги на..
На 16-ти и 17-ти април от 19.00 часа в Народния театър "Иван Вазов" ще са премиерните дати на спектакъла "Последна стъпка". Режисьор и автор на текста е режисьорът, драматург, писател и педагог Йордан Славейков , а заглавието е неговият дебютен роман. Издаден преди десет години, "Последна стъпка" печели вниманието на читатели и литературни..
"Fall on me" е песента, с която световноизвестният тенор Андреа Бочели представи сина си Матео през 2018-а година. Младият Бочели ще има концерт у нас на 11 юни в Античен театър - Пловдив . Матео е на 27 години, а през 2023-та издаде и своя дебютен албум. Младият талант даде първото си интервю преди концерта в България за "Понеделник вечер"...
Оксана Цветанова е директор на Регионалната библиотека „Хр. Смирненски“ в Плевен“. Работи от 1989 г. в културния институт. Владее италиански, руски, английски и немски език. Как ще се развива библиотеката, какви проекти се реализират, за да стане привлекателно място в града? Латинка Светозарова разговаря с Оксана Цветанова в звуковия файл.
През седмицата редица институции и много врачани почетоха 80-я рожден ден на един от ярките музикални дейци във Враца и региона - маестро Томислав Аспарухов. Неговият значим принос за културния живот във Врачанско е в развитието на хоровото изкуство. Той е основател и диригент на редица певчески формации, а негови възпитаници са стотици..
Отец Стоил е свещеник в Ракитово. Служи в храма "Света Неделя". Родом е от Велинград. Носи името на дядо си Стоил. За здраве и изцеление баба му го водила от малък по църкви и манастири, защото е бил болнаво дете. От нея е закърмен с любов към Бога, който го води към дверите на църквата, в която служи вече 26 години. "Ние всякога трябва..
"Вчера по обедно време, беше празничен ден и повечето хора бяха в домовете си – стана това земетресение. След няколко минути последва второ, с висок..
Обществото не е убедено, че бюджетът ще бъде харчен прозрачно. Предвиденото увеличаване на външния дълг поражда съмнения за потенциален корупционен..
Хранене и здраве и хранене след пост - темата коментира за "Нощен Хоризонт" специалистът по хранене и диететика доц. д-р Мария Николова . Доц. д-р..