Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Георгиев: Не е нормално София да се охранява само от 15 патрула на смяна

Йонко Иванов: Проблемите идват от организацията на движението

| Интервю
Георги Георгиев
Снимка: Facebook/Георги Георгиев

"Основният проблем не са маркировката по пътя или осветяването на пешеходните пътеки, а дефицитът на чувството за справедливост, дори увереността, че всеки може да си прави каквото си иска, без да има последици за това". 

Това заяви пред БНР председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.

БГНЕС

Според Георги Георгиев на първо място са необходими промени в правилата:

"Да се даде възможност за повече контрол на пътя чрез хилядите камери, които общините в България имат за контрол на трафика. Има изготвени законодателни промени, направили сме ги, само да бъдат приети от депутатите".

Председателят на СОС подчерта, че не е нормално София да се охранява само от 15 полицейски екипа на смяна, които са на терен. 

В предаването ''Нещо повече'' Йонко Иванов, председател на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка, подчерта, че проблемите идват от организацията на движението:

"Аз питам по какъв стандарт са направени повдигнатите пешеходни пътеки и по какъв стандарт и къде, по какъв европейски стандарт те се полагат като маркировка за предотвратяване на тежки транспортни произшествия". 

Иванов изтъкна, че нито лев от санкциите и глобите за нарушения на пътя не е отишъл за пътната безопасност, а отиват в общия бюджет на държавата.

Йонко Иванов

Интервюто на Диана Янкулова с Георги Георгиев и Йонко Иванов в предаването ''Нещо повече'' можете да чуете от звуковия файл.

По публикацията работи: Наталия Кръстева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Саботаж е причината за спирането на тока в Кан, съобщиха местните власти

Саботаж е причината за спирането на тока в Кан, заяви прокурорът на град Грас, предаде АФП. Прекъсването на електрозахранването засегна 160 000 домакинства в департамента, в който се намират градовете Кан и Грас, допълва БТА. Според компанията "Ер Те Е"  около 60 000 домакинства са вече с възстановено електрозахранване. Прекъсването на..

публикувано на 24.05.25 в 18:56

Гърция съобщава за засилен бежански натиск към островите в Егейско море

Гръцката брегова охрана съобщава за засилен бежански натиск към островите в Егейско море. Днес само за няколко часа с три лодки пристигнаха над 270 мигранти на остров Гавдос, информират от гранична полиция. На същия остров вчера пристигнаха още 170 мигранти, съобщи кметът. Всички са прехвърлени в лагерите за настаняване на остров Крит...

публикувано на 24.05.25 в 18:48
Росен Желязков

Премиерът Желязков разпореди допълнителни мерки по контрола на движението на пътя Телиш-Радомирци

По разпореждане на министър-председателя Росен Желязков Главна дирекция "Национална полиция" (ГДНП) предприе допълнителни мерки за засилен контрол на пътя Телиш - Радомирци. Това съобщиха от Правителствена информационна служба. Директорът на ГДНП главен комисар Захари Васков командирова екипи на дирекцията, които на място също ще контролират..

публикувано на 24.05.25 в 18:25

За първите 4 месеца на годината в страната са установени 1200 случая на работа без трудови договори

За първите четири месеца на годината в страната са установени близо 1200 случая на работа без трудови договори в различни икономически дейности. Над 200 от тях са в сектор "Хотелиерство и ресторантьорство", информираха от Главната инспекция по труда на старта на летния сезон. Санкцията за такова нарушение е от 1500 до 15 000 лева. От Главната..

публикувано на 24.05.25 в 18:02

Три катастрофи са станали в Плевенско, една от тях недалеч от мястото, където загина Сияна

Три катастрофи са станали в Плевенско за последните часове. Една от тях е в района на село Радомирци, недалеч от мястото, където загина 12-годишната Сияна. При инцидентите няма жертви и сериозно пострадали, информира комисар Валентин Георгиев от областната дирекция на МВР: "Всички знаем, че е много натоварен пътя, откакто започна ремонта..

публикувано на 24.05.25 в 17:36
Милен Митев

Милен Митев: БНР е с уникалната роля на създател, ползвател и разпространител на културно съдържание

Българското национално радио е с уникалната роля едновременно на създател, ползвател и разпространител на културно съдържание. Това подчерта директорът на БНР Милен Митев, който участва в първия панел "Културата в медиите", част от програмата на 20-а Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция:..

публикувано на 24.05.25 в 17:18
На сн. /отляво на дясно / Радослав Петров- кмет на град Батановци, кметът на Перник Станислав Владимиров и министърът на младежта и спорта Иван Пешев

Липсата на достатъчна ангажираност на младите хора е една от причините за т.н. "локали", заяви спортният министър

Липсата на достатъчна ангажираност в свободното време на младите хора е една от причините за т.н. "локали", заяви пред журналисти в Батановци министърът на младежта и спорта Иван Пешев.  Министър Пешев подчерта, че Министерството на младежта и спорта съвместно с МВР работи за системна превенция на насилието и нарастващата агресия сред младите..

публикувано на 24.05.25 в 16:58