Министърът на отбраната Тодор Тагарев определи България като огромен производител на боеприпаси спрямо съотношението на населението ѝ и икономиката на страната.
Той прогнозира, че войната в Украйна ще продължи още и ще има нужда от допълване на военните складове на страните от ЕС, така че поръчки към нашата индустрия ще има.
Български фирми ще кандидатстват за инвестиции, които могат да им помогнат да разширят капацитета им за производство на боеприпаси, съобщи още министърът след заседанието на министрите на отбраната в Брюксел:
"Това, което правим в момента, за да се увеличи допълнително капацитетът, е да кандидатстват фирмите за този "Ейсап"-регламента. Процедурата е отворена до 8 декември и поне две-три фирми наши да получат допълнително финансиране за инвестиции в разширяване на капацитета за производство на боеприпаси".
Министър Тагарев потвърди думите на върховния представител Жозеп Борел, че вероятно ЕС няма да успее да достави 1 млн. снаряди на Украйна до март догодина, както беше обещано. На въпрос на БНР дали България може да пренасочи част от продукцията си към трети страни за Украйна, както предложи Борел, Тагарев отговори:
"Аз не изключвам възможността част от този износ към трети страни, както той се обозначава, реално отново да се оказва в Украйна впоследствие".

Около 70 000 къса цигари без бандерол за открити при акция на полицията в Доброславци в столичния район "Нови Искър", съобщи на брифинг в селото комисар Кристиян Костов, който даде подробности по случая. Акцията е извършена днес от "Икономическа полиция" на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) съвместно с Девето районно управление на..
Трима мотористи са настанени в болница в София след катастрофа край село Елисейна, станала на 1 ноември, съобщават в дневния бюлетин от Областната дирекция на МВР - Враца. Водачите са с множество травми и фрактури по телата си и са транспортирани в Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина "Н. И. Пирогов". Това съобщи..
Близки на деца, загинали при катастрофи, организирани в Сдружението "Ангели на пътя", подновиха протестните си демонстрации с искане за ефективни разследавания и справедливи наказания за причинителите на смъртоносни инциденти на пътя. В София национална протестна акция под наслов "Стига мълчание!" се проведе пред Съдебната палата...
Извършителите на нападението с ножове във влак в Англия са британски граждани, съобщи британската транспортна полиция. След нападението снощи в болница постъпиха 11 души с прободни рани, някои от които в критично състояние. Няколко души са ранени при атака с нож във влак във Великобритания Девет души в критично състояние след касапница във..
Прави се ремонт на ЖП гарата при Гюешево, където предстои среща на транспортните министри на България Гроздан Караджов и на Северна Македония Александър Николоски, казаха за БНР работещи в системата на БДЖ и от кметството в граничното село. Първоначално обявената дата за срещата беше 4 ноември, но сега е променена, най-вероятно за 6 ноември...
От КНСБ подновиха призива си като измерител за политиката по доходите да бъде възприета така наречената заплата за издръжка, а не средната заплата за страната. Според лидера на синдиката Пламен Димитров в противен случай има риск от постоянно повишаване на инфлацията: "Определянето на заплатите със закон, обвързването им единствено и само към..
Никой не може да ми каже с кого да играя и с кого - не! Това заяви в предаването "РадиоТочка" шампионът по бокс Кубрат Пулев, който ще играе..
Аз бия българската камбана за това, че тази шарения няма никакъв смисъл , а заради тази забава и изпълняване на всичко, което искат децата,..
" Това е сложно правителство с доста акционери. Не виждам някой, освен Борисов, да има способността да затвори предприятието ". Това мнение изказа..