Вирусна чревна инфекция е причината за случая с постъпилите в болница деца от пловдивската градина „Славей“. Всички резултати от микробиологичните изследвания са отрицателни и трите малки деца, приети в инфекциозната клиника миналата седмица са изписани още в петък, уточни д-р Милена Панайотова от Регионалната здравна инспекция.
Няма хранително отравяне, каза и директорът на детска градина "Славей" Любка Биволарска, позвавайки се на епикризите на изписаните деца, резулатите от проверките на институциите и проведените разговори с родителите. Децата все още няма да посещават градината, ще останат известно време вкъщи и след това отново ще дойдат в градината.
На този етап няма информация за резултатите от пробите, взети от Агенцията по безопасност на храните.
Припомням, че на 15 ноември няколко четиргодишни деца от една група в градината бяха с гадение и повръщане, а три от тях постъпиха за лечение в болница. Други четири бха прегледани в амбулатория, а 12 деца си останаха превантивно вкъщи.
Това е отделен кадър, никой не знае кога е започнал конфликтът . Аз видях един откъс, в който между неясни фигури има някакъв диалог, който може да е..
"Ще накараме институциите да работят. Всеки заслужава да има процес, който да му осигури истината". Това заяви пред БНР адвокат Методи Лалов,..
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на правителството . Това каза пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на..