Община Дупница може да се окаже с около 18 милиона лева задължения до края на годината към изпълнители на дейности по забавени или проекти пред провал, по наложени санкции и неустойки. Това обявиха на последното заседание на общинския съвет председателят на съвета Костадин Костадинов и новоизбраният кмет Първан Дангов, който нарече управлението на общината в периода 2019-та - 2023-та година на ГЕРБ "крадливо".
Предкризисното финансово състояние на Общината беше обявено при дебатите по отпускане на спасителни 4 мил. лева по ФЛАГ, за да се покрият разплащания по изгражданата компостираща инсталация за отпадъци, което е първи етап по неизгражданото вече над 10 години депо за отпадъци при с. Джерман. Ако Общината не се разплати, ще връща 6,6 мил. лева по този проект. С около 25% е оскъпен проект за ремонта и на бившия младежки дом, който става общински музей. 1,5 мил. лева са наложените глоби за нарушения по процедури за обществените поръчки за различни обекти и т.н. Кметът Първан Дангов представи ситуацията така:
"Искам да бъда правилно разбран - 18 милиона лева на първия месец и десетият ден на моето управление! Каква оценка да дам на предишните управляващи? Подхождам със сериозността на думите, които говоря - това е най-крадливото управление в най-новата история на Дупница. Мандатът 2019-2023 г. е най-крадливият. Чуха ме всички общински съветници! Това не са цифри, защото аз съм се събудил сутринта и съм си измислил някакво число, това са реални факти".
В рамките на борбата с т.нар. имотна мафия държавата е започнала проверки на хосписи и домове за възрастни хора. Това обяви в парламента министърът на правосъдието Георги Георгиев. Той обяви още, че са готови предложени за законодателни промени за борба с имотната мафия. С тези промени трябва да бъде предотвратено създаването на мними..
Министерството та образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното образование. Това заяви в Луковит министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който откри там нов СТЕМ център в СУ "Алеко Константинов". Министърът на образованието внесе яснота и кога..
43-годишен мъж е бил нападнат и бит в района на автогара Перник от четирима младежи. Инцидентът е от 7 май, съобщиха днес от полицията. По данни на пострадалия – нападението е извършено докато се прибирал към дома си около 03.30ч. Потърпевшият мъж твърдял, че не познава нападателите си, а побоят му бил нанесен без да има някаква причина или..
Парламентарно представените формации се разделиха за това какво празнуваме днес, но се обединиха в настояването за запазване на мира на Стария континент. "Достойна част от общия европейски дом", заяви в декларация от парламентарната трибуна Йорданка Фандъкова от ГЕРБ-СДС: "Вече 18 години България участва активно в постигането на..
Германският канцлер Фридрих Мерц, който е на визита в Брюксел заяви, че подкрепя предложението на американския президент Доналд Тръмп за 30-дневно безусловно примирие в Украйна. На съвместен брифинг с председателя на Европейския съвет Антонио Коща той подчерта, че стои твърдо зад Украйна. Той каза още, че има изготвено проектокомюнике на..
"Преди 80 години нацистка Германия бе разгромена и заедно с нея разрушителното убеждение, че една мощ в Европа може да доминира над останалите". Това каза в интервю за БНР германският евродепутат от Европейската народна партия и председател на Комисията по конституционни въпроси Свен Зимон. Той нарича войната на Русия в Украйна "не само..
Военният парад в Москва по повод 80-годишнината от победата над нацистка Германия във Втората световна война започна точно в 10 часа, след като камбанен звън огласи Червения площад. Руският президент Владимир Путин поздрави участниците в тържественото събитие в началото на 10 - минутната си реч, по време на която обяви едноминутно мълчание в..
Търся мнозинства на базата на добре обмислени идеи. Това обясни пред БНР Васил Терзиев, кмет на София. Той коментира тази за създаване на..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..
Със затоплянето на времето трябва да прилагаме забравени неща, за които педиатрите не говорят – децата да се закаляват , да свикнат от ранна възраст..