Субсидии за близо 15 млн. евро предоставя правителството на Кипър за изграждане на студентски жилища в историческата стара част на Никозия. Кандидатстването за безвъзмездните средства по новия план започва и ще продължи до края на месеца, обявиха от вътрешното министерство.
Безвъзмездно ще бъдат финансирани физически и юридически лица, собственици или наематели на имоти в старата част на столицата. Помощта се предоставя за обновяването на техните сгради и превръщането им в жилища или стаи за студенти. Целта на проекта е социалното и икономическото възстановяване на района чрез привличането на млади хора и осигуряването на жилища за тях на достъпни цени и наеми, казаха от вътрешното министерство.
В Кипър за първи път се въвежда академично обучение за сомелиери чрез партньорство между университет и селска община. Повече от 22 млн. евро, осигурени от европейски фондове, ще получи лозаро-винарският сектор в страната. Кипърският технологичен..
В Кипър започва проект за наблюдение на реализацията на завършилите висше образование на трудовия пазар, който се финансира от Плана за възстановяване и устойчивост. Млади специалисти и работодатели ще могат да се срещнат на провеждащия се днес и утре в..
В Кипър от днес започва да се изпълнява новият правителствен план „Ипотека срещу наем“. Целта му е да защити хора от уязвимите социални групи, които не могат да изплащат заема си, обезпечен с основното им жилище, и са изложени на риск да го..
Кипър ще инвестира 230 млн. евро от европейски и национални фондове, за да подобри водоснабдяването в страната и да насърчи използването на рециклирана вода. Това предвижда приетият от правителството План за управление на речните басейни...
Въпреки планираните рекордни дългове в бюджета на Германия, за периода 2027-2029 г. се очертава сериозен недостиг от над 172 млрд. евро, съобщиха днес правителствени източници. Това са почти 28 млрд. евро повече от предвижданията в последните..
Младите лекари от инициативата "Бъдеще в България" се събраха на национален протест пред Народното събрание , като призоваваха за подкрепа от всички съсловия в здравната система. Днес изтича срокът, който беше даден от управляващата коалиция, за..
Пожарът между хасковските села Устрем и Срем и непредвидимата посока на вятъра, е причина областният управител на Ямбол Николай Костадинов да задейства системата за ранно предупреждение за елховсокото село Мелница. Пожарът край Лесово е под контрол,..
В италианската област Пулия, силите на реда делегирани от Европейската прокуратура разкриха нелегална фабрика за производство на цигари. Задържани са българи и украинци. Фабриката за незаконно производство на цигари е открита в селището..
Пожар спря движението на високоскоростните влакове между Мадрид и Андалусия. Огънят е предизвикал задимяване при жп линиите в област Кастилия-Ла Манча. За потушаване на пламъците на мястото бяха разположени шест въздушни екипа, включително хеликоптери и..
По-ниските температури в съседна Гърция не спряха някои от големите пожари в страната. Причината е силният вятър. Трети ден не спира борбата с огнената стихия на остров Китира. Отново бяха увеличени силите на гражданска защита и броят на..
Режимът на Путин търси нови врагове, за да оправдае защо продължава войната в Украйна. Така бившият премиер и настоящ съпредседател на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков коментира включването си в официалния списък на руското Министерство на външните..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..