Продажбата на училищната платформа – електронни дневници "Школо" на британска компания не притеснява директора на 119-о СУ "Акад. Михаил Арнаудов" в София Диян Стаматов, който е и председател на Съюза на работодателите в системата на народната просвета на България.
Пред БНР той коментира сделката, за която се повдигат много въпроси относно личните данни на учениците.
"Нямам притеснения, защото тук няма лични данни, тук има бележки и забележки. Личните данни се управляват от директорите на училищата".
Всичко, което се случва, буди само поздравления за една успешна българска фирма, разработила продукт, харесан извън пределите на страната, коментира той.
Директорът на столичното училище е категоричен, че "Школо" ще продължи да функционира в образователната ни система, защото всяко училище има договор и си плаща. Договорите се изпълняват стриктно и в срок, заяви Стаматов.
"Ако заместят електронния дневник на "Школо" с този на електронната платформа НЕИСПУО, ще имаме два казуса. Първо, "Школо" е създадена от 2016 г. от доброволци, които направиха един успешен дигитален продукт и може да се каже, че това е най-дигиталната крачка в образованието ни и в момента работи много добре. Второто, НЕИСПУО, започна да се изгражда през 2017 г. стъпка по стъпка и изцяло е показателно как нещата в държавното управление се случват бавно, тромаво и мудно, по различни причини, затова не искам да упрекна никого. Но НЕИСПУО е стигнало до под кривата круша. Горко ни на нас, хората, ако се наложи да преминем от един много работещ дигитален продукт към един с много неизвестни. Няма как работеща структура да бъде заменена с неработеща и да не създава проблеми", обясни още директорът на столичното училище.
Договорът на 119-о СУ "Акад. Михайл Арнаудов" с "Школо" изтича на 14 септември тази година. Договорите са индивидуални за всяко училище.
"Смятам, че, когато една добра организация е намерила нов собственик в мегапазар, предполага и намаляване на цената на услугата", заяви Деян Стаматов.
И призна:
"Доверието ми към НЕИСПУО е катастрофално ниско. Септември ще покаже към кой ще сме, но няма да затруднявам колегите и родителите".
Повече по темата чуйте в звуковия файл.Самолетът, който кацна аварийно в алпийската част на Пирин през миналия уикенд, все още е на територията на Националния парк. Не е на лице замърсяване на околната среда , увери пред БНР директорът на НП "Пирин" Росен Баненски. Малък частен самолет падна в Пирин Пилотът на падналия самолет в Пирин е с травми на главата, гърдите и..
Има ръст на записванията за почивка в Гърция - поне с 10%. Това заяви пред БНР Анелия Терзиева – управител на туроператорска фирма с дългогодишен опит в организирането на пътувания към Гърция. "Интересът е много голям. Гърция е много конкурентоспособна спрямо цени. Гърците предлагат много по-добри цени и условия ", посочи тя. По..
От полунощ отпадат проверките на границата между България и Румъния. Така страната ни става член на Шенген без допълнителни условия. Това заявиха еврокомисарят по вътрешната сигурност и миграцията Магнус Брунер и вътрешният министър Даниел Митов, които посетиха граничния пункт "Кулата - Промахон". Еврокомисарят по вътрешни работи Магнус..
Може ли държавата да прекали със своите акции по отношение на хосписи и домове за възрастни хора след разкритията в село Ягода и Варна, където стана ясно, че хора са държани в нечовешки условия. Изведени са 8 души от старчески дом без лиценз в София "Домове на ужасите" в Старозагорско: Арестувани са петима болногледачи (СНИМКИ)..
Въвеждането на еврото не изисква преподписване на трудовите договори , поясни в интервю за предаването "Преди всички" заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова. Ако работодател настоява за това, може да е сигнал за промяна и в други клаузи на договора и следва да се внимава, предупреди Ефремова. Сключените в..
" Това, че всички 17 български евродепутати застанахме заедно зад една позиция, не означава, че ние работим заедно по този казус ". Това заяви пред БНР евродепутатът Ивайло Вълчев относно възникналото напрежение между България и Република Северна Македония около доклада на ЕП за напредъка на нашата съседка по пътя към членството в ЕС. На 8 юли ще..
Делегатите на националната конференция на Германската социалдемократическа партия (ГСДП) ще подложат на обсъждане в заключителния трети ден на форума днес предложение да бъде забранена крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" (АзГ), предаде ДПА. "Алтернатива за Германия" оспорва пред съда решението на разузнаването да я класифицира..
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..