Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Снежана Петкова предава знанията и опита си на млади таланти

4
Майсторският клас на Снежана Петкова
Снимка: БНР
В "Рано в неделя" ни гостува Снежана Петкова, която предава знанията си и опита на млади таланти. В началото на 1985 година тя е поканена да стане част от група "Трик". Днес тя има свой майсторски клас. Преподава от 5 години.

"15 души, които са на възраст между 6 и 45 години, което е доста впечатляващо. Всички тези хора са наистина много отдадени на песента, идват с голямо желание. Аз пък от своя страна също искам да им дам всичко, което знам и много хубава атмосфера цари в нашите взаимоотношения, в подготовката".

В младежките си години Снежана Петкова е пяла на четири континента. Била е част от Детския хор на Българското национално радио, с диригент маестро Христо Недялков.

"Това е като някаква парола. Щом си от хорчето, значи това означава много. На нас никой не ни е обещавал нищо, ние си го постигахме с труда и всеки наистина получаваше това, което е успял да изработи, да постигне и да получи вече, така да се каже, своят звезден миг, но не като самоцел".


Снежана Петкова не обещава на децата, че ще станат звезди.

"Всички искат да стават звезди. Няма как, това е изключително криворазбрано. Когато ти дойдеш, когато ти се стараеш, когато ти се трудиш, ти успяваш да постигаш. В един момент за теб се намира ангажимент, защото ти най-добре можеш да свършиш дадена работа".

Сара Гушева е един от младите таланти, които посещават майсторския клас на Снежана Петкова. Тя е била част от вокална група "Радиодеца" на БНР, с които са пели на българска и на френска сцена.

"Аз от много малка пея. Първо бях в хор. Беше ми добре. Исках да се развивам".

Среща се със Снежана Петкова в зала 1 на НДК по време на концерта за 60-годишнината на Детския хор на БНР. Срещата се оказва съдбоносна.

"Тя ми помогна да израсна, защото е важно на сцената да си сигурен в себе си".


Сара Гушева иска да се занимава с музика и в бъдеще, защото обича да пее, а музиката я допълва.

Снимки: Тони Тончев, БНР

Повече чуйте в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Ловеч

Ловеч - градът с история, в който младите днес няма за какво да остават!

Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..

публикувано на 10.05.25 в 09:10
Жените от Павликенското село Дъскот

В Павликенското село Дъскот, наброяващо 340 души, кипи живот

В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..

публикувано на 10.05.25 в 07:15
 Проф. Петър Стоянович

Петър Стоянович представи в Силистра новото си изследване "Царска България (1879 - 1946)"

В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...

публикувано на 10.05.25 в 05:00
доц. д-р Иван Сечанов

Ветеранът Иван Сечанов: Войната е най-фаталното нещо за един народ

Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..

публикувано на 09.05.25 в 10:35

Пъстри автентични носии и кръшни народни танци бяха представени в село Николово

Поредната изследователска мисия "От извора на България" отведе хореографа Александър Трендафилов и танцьорите от столичния клуб за народни танци "От извора" в русенското село Николово. Преди дни площадът пред читалището в село Николово, русенско, се превърна в арена за среща на хърцои от две села - домакините от Николово и приятелите им от..

публикувано на 04.05.25 в 08:08
Снежина Любенова и Василка Ненкова - учителки в град Левски

Учителска всеотдайност и обич получават децата в детските градини в град Левски

Снежина Любенова е учителка в детска градина "Слънце" в град Левски, Василка Ненкова - в детска градина "Локомотив". Те взеха участие във форум, който беше посветен на добрите практики в училищата и детските градини. Фокусът са децата, а добрите практики зависят от учителите, казва Василка Ненкова. В град Левски има само двете детски градини,..

публикувано на 04.05.25 в 07:40
Владимир Буров

Владимир Буров е човекът, който променя живота на учениците си

„Човекът, който промени моя живот“. Под това мото бижутери от цялата страна подготвят изложба в Пловдив, посветена на техния учител в занаята Владимир Буров. Майсторът бижутер също ще представи  свои собствени уникати, щастлив, че  е  отворил  за много свои възпитаници  вратите към  този красив свят.  Изложбата ще бъде открита на 8 май в галерия..

публикувано на 04.05.25 в 06:43