Продължава спасителната операция в планините близо до границата между Иран и Азербайджан, след като в района катастрофира хеликоптер с президента на Ислямската република Ебрахим Раиси. Според иранските държавни медии летателният апарат е осъществил, цитирам, "твърдо кацане". На борда е пътувал и външният министър Хосеин Амир-Абдолахиан.
Районът, който бива претърсван, вече е с радиус от само 2 километра, но мястото на катастрофата все още не е открито, предаде иранската държавна информационна агенция ИРНА. Лошото време в района затруднява издирвателните операции. Иранската телевизия показва кадри на спасители, които вървят по стръмни хълмове в пороен дъжд и гъста мъгла.

Безпилотен самолет, изпратен от Турция, за да помогне в издирването на иранския президент Ебрахим Раиси, е идентифицирал източник на топлина. Това предаде Анадолската агенция, цитирана от Ройтерс и Би Би Си. Кадри от дрона, публикувани от агенцията, показват нощен пейзаж и хълм, на който е установен източникът. Координатите на мястото са били споделени с иранските власти.

По искане на Техеран руският президент Владимир Путин е изпратил спасителен екип, който да помогне в търсенето иранския президент. В групата са 47 специалисти, техника с висока проходимост, както и хеликоптер за издирвателни операции по въздуха, предаде РИА Новости. Те ще бъдат транспортирани до град Тебриз, накъдето пътуваше Раиси преди катастрофата. По-рано по молба на Иран Европейският съюз активира спешната услуга на програмата "Коперник" за предоставяне на детайлна информация за терена на инцидента. Турция изпрати около 30 алпинисти, които да участват в издирването, а Ирак, Саудитска Арабия, Катар и Обединените арабски емирства също предложиха подкрепа на Техеран.

Ирански медии, цитирани от "Ройтерс", съобщават за инцидент по време на пътуване на иранския президент Ебрахим Раиси в хеликоптерна група. По първоначални данни един от хеликоптерите е извършил твърдо кацане при инцидент в провинция Източен Азербайджан...
По-висока такса смет за жилищните имоти предлага Габровската община за следващата година - за собствениците в града с 20% повече, а за селата- с 30 на 100. Финансовите прогнози показват, че при запазване на настоящия размер на такса..
11-годишно момиче с колело е било блъснато от трамвай на улица "Граф Игнатиев" в района на площад "Славейков" в центъра на София. От СДВР уточниха, че инцидентът е станал минути преди 11 часа. Екипи на полицията извършват оглед на място...
По инициатива на "Продължаваме промяната" бяха събрани подписи за свикване на извънредно заседание на Комисията по бюджет и финанси. Тя е насрочена за 16.00 часа и на нея ще присъстват представители на работодателите и синдикатите. Това съобщи в..
Над 26 млн. евро предвижда държавният бюджет на Кипър за догодина за модернизация на мигрантската инфраструктура и внедряването на цифрови системи в областта на миграцията, бе съобщено при обсъждането му в парламента. Като страна под миграционен..
Професионалистите по здравни грижи ще присъстват на преговорите при сключване на Националния рамков договор между Националната здравноосигурителна каса и Българския лекарски съюз. Това записаха депутатите с окончателно приетите текстове в Закона за..
Има логика "Лукойл" да продаде активите си на турския "Чингиз Холдинг" и азербайджанската СОКАР (SOKAR), те са близки партньори на "Лукойл", но ситуацията е различна. Очевидно е, че САЩ не искат да направят отстъпка и не искат те да я купят,..
Делегация на "Възраждане" заминава за Русия, за да води преговори за бъдещето на рафинерията на "Лукойл" в България. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на партията Костадин Костадинов. Той твърди, че е предвидена среща с бившия..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..