Присъствието на Бойко Борисов в президентството на консултациите при президента Румен Радев легитимира допълнително линията на позитивно отношение.
Това каза пред БНР политологът Димитър Ганев от Изследователски център "Тренд" и коментира:
"Борисов от месеци наред показва или неутрално, или по-скоро позитивно отношение спрямо Радев. В нито един момент той не е предприел сериозна критика или атака спрямо президента. И обратното - Радев също не го критикува. ... Да си припомним, че допреди две години това бяха архивраговете в българската политика. нищо от това не се вижда на този етап".
Според политолога с отиването си при президента лидерът на ГЕРБ дава ясна заявка, че ще направи сериозен опит да състави правителство с първия мандат.
Ганев беше категоричен, че основният извод от изборните резултати е, че политическата криза в България не беше разрешена на 9-и юни:
"Дори да имаме кабинет в рамките на 50-ото Народно събрание и да нямаме предсрочни парламентарни избори наесен, това няма да реши политическата криза в страната, защото вероятно няма да има изкаран цял мандат на този парламент. Дори да се състави правителство, то ще бъде с ограничен хоризонт".
Вариантите за правителство са няколко, посочи Димитър Ганев и уточни:
"Първи - кабинет на малцинството, предложен от ГЕРБ, подкрепен от ДПС, които имат общо 115 гласа, и няколко депутати от парламентарна група, която вероятно няма да запази своята хомогенност. ... Кабинет на ГЕРБ + ДПС може да мине и при по-нисък кворум. Но и при двата варианта много трудно ще може да се управлява с такова мнозинство".
Интервюто на Диана Янкулова с Димитър Ганев в предаването ''Нещо повече'' можете да чуете от звуковия файл.
Щаб, работна група, по безопасността на производството с представители ни всички технически звена, основно при работата на терен, е сформиран в ТЕЦ "Бобов дол", казаха от ръководството на дружеството. В кратък период от време в централата загина работник при авария с машина, а за 6 дни станаха два пожара, които доведоха до замърсяване на..
Тежка катастрофа е станала днес следобед на Околовръстния път на София. След удар между два автомобила единият е паднал в близко дере. Двама мъже са тежко пострадали. Те откарани в болница "Пирогов". Шофьорът на колата, която е паднала в близкото дере, е с травми на гръбначния стълб. Шофьорът от втория автомобил е с откъснат крак, а..
Президентът на босненската Република Сръбска Милорад Додик бе обявен от властите в Сараево за отстранен от поста си. Додик, който от дълго време се обявява за отделяне на сръбската част от Босна и Херцеговина, даде да се разбере, че няма да се съобрази с решението. Белград отхвърли потвърдената присъда за затвор на лидера на..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа заповед за налагане на допълнителни 25 процента митническа тарифа върху вноса от Индия. Мярката бе оправдана с факта, че Делхи продължава да закупува петрол от Русия, който е източник на приходи от милиарди долари за финансиране на агресията на Москва срещу Украйна. Индия: Претенциите на ЕС и САЩ за вноса на..
Продължават усилията за потушаване на големия пожар в Сакар планина край село Доситеево. Има опасност пожар да навлезе в харманлийското село Доситеево (обновена) Днес огънят достигна до магистрала "Марица", което наложи да бъде затворен участъкът между Харманли и Любимец. Затвориха магистрала "Марица" заради пожар край Харманли Пожарът..
"Във връзка с поредните политически спекулации около Програмата за упражняване правата върху имоти – държавна собственост, и върху имоти – собственост на държавни публични предприятия, Министерският съвет ще предложи тя да бъде одобрена от Народното събрание" - т ова съобщават от правителствената пресслужба. От там посочват, че: " Освен това..
Нови бензиностанции, както и нови търговски обекти и паркинги, ще се строят при АМ "Струма" на територията на трите области - Софийска, Пернишка и Кюстендилска, съобщиха за БНР от Агенция "Пътна инфраструктура". Водачи коментират, че по аутобана бензиностанциите не са много, а в участъка от Радомир до Благоевград не е изградена нито една...
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..