Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Засега позициите на Доган са по-здрави, защото са идеологически здрави"

Весислава Танчева: Разпадът в ДПС ще повлияе на "патериците" им ИТН и "Величие", а индиректно и на ГЕРБ

"Радев няма да връчи втория мандат, преди да се слегне пушилката в ДПС"

| Интервю
Весислава Танчева
Снимка: БГНЕС

Разпадът в ДПС ще повлияе и на "патериците" им ИТН и "Величие", а индиректно и върху ГЕРБ.

Това мнение изказа пред БНР комуникационният експерт Весислава Танчева.

Процесите в ДПС няма да останат ограничени само в партията, посочи тя и уточни:

"Това е поради факта, че Движението през годините създаваше партии - мюрета, партии - патерици. Особено на последните избори видяхме как дори и патериците им се раздвоиха - единият да си ползва една, другият - друга. Не е случайно и това, че Пеевски вече започна да изписва Ново начало с главна буква. Ако този полуразпад в ДПС се задълбочи, това ще окаже влияние върху поне две партии - "Величие" и ИТН, а индиректно и върху ГЕРБ, защото влиянието на ДПС в ГЕРБ, по-конкретно на Делян Пеевски върху конкретни фигури в ГЕРБ, включително и санкционирани по "Магнитски", е доста сериозно. Затова ми се струва почти неизбежно да възникне сътресение в самата партия ГЕРБ. А виждаме, е Бойко Борисов и самата ГЕРБ се опитват да останат възможно най-малко видими на политическия терен и да избегнат щетите".

Засега позициите на Ахмед Доган са по-здрави, защото са идеологически здрави, т.е. от едната страна има пари и идеология, от другата - само пари, каза още Весислава Танчева и добави, че "в битката между две подобни формации няма как да се залага само на парите, защото не се случва така".

В ДПС нещата стигнаха до положение, от което път назад няма, смята тя и коментира:

"Има два лагера в Движението - единият на Пеевски, другият на Доган".

Президентът Румен Радев няма да връчи втория мандат, преди да се слегне пушилката в ДПС, прогнозира Весислава Танчева.

Според нея ПП-ДБ нямат готовност в момента да получат втория мандат, "защото изобщо не са мислили в тази посока".

Интервюто на Георги Марков с Весислава Танчева в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.

По публикацията работи: Наталия Кръстева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Гора в Норвегия

Журналист оцеля шест нощи сред дивата природа в Норвегия

Американски журналист оцеля шест нощи сред дивата природа в Норвегия. Мъжът е бил сам, разчитал е на оскъдни запаси от храна и е имал сериозна травма на крака. 38-годишният Лун, който е работил за New York Times и Atlantic и е бивш кореспондент на "Гърдиън" за Русия, е бил на почивка със сестра си в Норвегия. На 31 юли той тръгва сам на 4-дневен преход..

публикувано на 07.08.25 в 18:50

ГДБОП задържа членове на "Хелс Ейндлъжс"

ГДБОП е задържала членове на известната рокерска банда "Хелс Ейндлъжс" във Велико Търново и Асеновград, научи БНР от свои източници. В Асеновград е задържан мъж с прякор "Латвиеца", издирван с червена бюлетина от Интерпол. Към момента от МВР не коментират акцията.  Заподозрените са арестувани за насилие, рекет и разпространение на..

публикувано на 07.08.25 в 18:45
Александър Джартов

Джартов: Опасността за ново разпалване на пожара в Сакар идва от усиления вятър

Опасността за ново разпалване на пожара в Сакар идва от усиления в района вятър, съобщи директорът на Противопожарната служба главен комисар Александър Джартов : "Основно усилията са да го запазим в тези граници, в които е до момента, разбира се, там, докъдето можем да достигнем с екипи, за да можем да го угасим, но все още не можем да..

публикувано на 07.08.25 в 18:29
Владимир Путин

Путин заяви, че може да се срещне със Зеленски "при определени условия"

Руският президент Владимир Путин заяви, че може да се срещне с украинския си колега Володимир Зеленски при "определени условия", които обаче са "далеч" от това да бъдат изпълнени. Пред журналисти в Кремъл руският лидер каза, че "като цяло“ няма нищо против среща със Зеленски". Коментарът на Путин идва часове след като Зеленски повтори призива си..

публикувано на 07.08.25 в 18:06
Пореден призив за помощ от семействата на държаните от

Кабинетът по сигурността в Израел се събира, за да обсъди военните планове в Газа

Израелският кабинет по сигурността се събира днес, за да обсъди военните планове в Газа. Срещата идва след поредния призив за помощ от семействата на държаните от "Хамас" заложници.  Този път те тръгнаха с лодки в посока Газа от крайбрежния град Ашкелон, носейки жълти знамена и плакати с изображенията на заложниците. Георги Милков: Пълна окупация..

публикувано на 07.08.25 в 17:55

Сигнализираха за сериозни проблеми при усвояването на средства по ПВУ

За сериозни проблеми при усвояването на средства и качеството на проектите за саниране на многофамилни сгради по Плана за възстановяване и устойчивост сигнализираха от организацията "За земята". Енергийният експерт Петко Ковачев обърна внимание, че 100% финансиране без самоучастие на собствениците води до липса на контрол от тяхна страна за..

публикувано на 07.08.25 в 17:38
ТЕЦ

Съдът потвърди: Поредна глоба от 200 000 лева за ТЕЦ "Бобов дол"

Районен съд- Дупница потвърди наказателно постановление на РИОСВ за налагане на глоба от 200 000 лева. Постановлението може да се обжалва пред Административния съд-Кюстендил. Наказателното постановление е издадено след проверка за постъпили сигнали за "силно запрашаване на въздуха в с. Големо село" през октомври 2024 г. Инспекторите..

публикувано на 07.08.25 в 17:33