Кафето в Гърция поскъпва рязко както в магазините, така и в зведенията. Собствениците на кафенета очакват отлив на клиенти.
Цената на кафето на едро е нараснала с между 45 и 65%, съобщава гръцката държавна телевизия ЕРТ. Очаква се това да доведе до рязко поскъпване на всички видове кафе в магазините, както и с поне 50 на сто по-високи цени в кафенетата.
На рафтовете цената на капсули еспресо може да се увеличи от 6 на 7 евро, а на опаковката гръцко смляно кафе - от 5 на 6 евро.
Собствениците на кафенета съобщават, че вече не могат да запазят предишните цени, защото данъкът върху чаша кафе отново е 24% и към това идва надценката заради поскъпването на борсите. За сега по-ниски оставят цените за кафе в картонена или пластмасова чаша, което ще опразни заведенията, смятат собствениците.
Според държавната телевизия високата цена на кафето е следствие както от сухото време, така и от спекулации от страна на търговците.
Еманюел Макрон оказва натиск върху Киър Стармър да признае Палестина за държава, пише „Дейли телеграф“. Френският президент ще бъде във Великобританияна тридневно държавно посещение следващата седмица, което ще включва обръщение към двете камари на парламента. Централното политическо събитие от посещението се очаква да бъде споразумение за връщане..
Най-малко 13 души са загинали при наводнения в американския щат Тексас, предизвикани от проливни дъждове. Бедствието засегна окръг Кер в южната част на щата. Според губернатора на Тексас сред жертвите има както възрастни, така и деца. Някои от телата са открити в автомобили, отнесени от придошлите води. Властите допълниха, че има и хора в..
Американският президент Доналд Тръмп подписа знаковия за управлението му законопроект за бюджета на САЩ. Утвърждаването на нормативния акт беше кулминацията на церемония, организирана в Белия дом по случай националния празник на страната 4-ти юли или Деня на независимостта. Тя включваше и прелитане на бомбардировачи Б-2 като тези, използвани..
Палестинското движение "Хамас" съобщи, че е готово веднага да започне преговори за реализиране на най-новото предложение за прекратяване на огъня в ивицата Газа. Отговорът е предаден на посредниците за уреждането на конфликта в Газа - Египет, Катар и САЩ. "Хамас" посочи, че решението е взето след вътрешни разговори и консултации с другите палестински..
Министерството на земеделието започва прием на заявления за финансово подпомагане за залесяване. Бюджетът е близо 12 млн.евро и за финансиране могат да кандидатстват собственици на земи и гори, местни поделения на вероизповеданията, общини и държавни предприятия. Финансиране ще се предоставя за подготовка на почвата за залесяване, закупуване..
С 20 дни по-рано започна да намалява нивото на язовир "Среченска бара" заради засушаването. Водоемът е почти пълен и няма проблеми с подаването на питейна вода, съобщават от ВиК - Монтана. От "Среченска бара" вода пият жителите на населени места от областите Монтана и Враца. В момента във водоема има малко над 15 милиона кубика вода, което..
МВР- Плевен издирва 4-годишно момиченце. Сигнал за изчезването на детето е подал бащата преди повече от месец, но подробности за случая бяха оповестени днес. Сигналът е подаден от бащата, след като майката не го връща в срок, определен от съда. МВР започва действия, детето е обявено за издирване. Говорителят на полицията Мариана Цветкова обясни:..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..