Основната тема е с каква програма ще излезем пред избирателите и как ще върнем тези минимум 100 хиляди наши поддръжници - това е целта, която "Да, България" поставя пред нашия щаб и пред цялата кампания.
Това заяви пред БНР Антоанета Цонева от "Да, България", част от ПП-ДБ.
Тя подчерта, че формацията е взела решението си за оставане в коалицията ПП-ДБ с "пълното съзнание за много високата отговорност да бъдат бариера пред всякакви усилия правовият ред в страната да бъде разрушаван":
"Решението беше в полза на страната и оставяме настрани различията, които имахме по отношение на процедури, свързани със селекцията на депутатите, защото тези различия са по-малки от големите проблеми, които има страната. Решението беше взето осъзнато и отговорно - отиваме заедно на изборите".
В предаването "Нещо повече" Антоанета Цонева опроверга появили се твърдения, че условие за оставането на "Да, България" в коалицията ПП-ДБ е било отпадането на партия "Волт" на Настимир Ананиев от нея:
"Никога не съм чувала подобно условие да е поставяно от наша страна. Не смятам, че това отговаря на истината".
"С нашите партньори сме се разбрали, че ние ще отидем на избори, като оповестим нашата формула за управление. Нещо, което не направихме преди, и платихме много висока цена за това", каза тя и уточни формулата:
"Надпартиен кандидат за премиер, равноотдалечен от политическите сили, за да може широко мнозинство да подкрепи програма, която е антикорупционна, проевропейска и насочена към това България да удържа своята своята геополитическа посока, Шенген, еврозоната, както и приемане на антикорупционния пакет от закони, разбира се, но да бъдат установени и органите, които ще го прилагат".
Цонева обясни, че това е профилът на кандидата за премиер, но конкретна личност още не може да бъде посочена.
Ще говорим открито с избирателите за това, което смятаме да направим, подчерта Антоанета Цонева, като добави, че това е начинът, по който възнамеряват да върнат доверието на поне 100 хиляди души, които да подкрепят отново ПП-ДБ:
"ПП-ДБ е формацията, която може да бъде истински гарант за демократичен и правов ред. Ние сме последователни в това".
По думите ѝ от ГЕРБ се очаква да отговорят дали биха участвали в противодействие на модела "Доган - Пеевски", който се "разгръща толкова картинно, че ако е имало хора, които са се съмнявали, че той съществува или не са били добре осведомени за неговия мащаб и дълбочина, могат да го наблюдават всеки ден в различни сцени":
"ГЕРБ няма отношение по този въпрос, което е изключително странно, защото е системна партия и трябва да има политическа позиция".
Интервюто на Людмила Железова с Антоанета Цонева можете да чуете от звуковия файл.
Над половин милион лева ще струва монтирането на 3 километра обезопасяваща мрежа от двете страни на пътя Кюстендил - с. Ябълково срещу пуснати безконтролно животни, които стават причина за катастрофи. На тази отсечката в края на миналата година при удар със стадо коне загина 18-годишно момиче. Около половин километър от мрежата вече са поставени...
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис написа в профила си във Фейсбук, че постоянните трусове в района на Санторини са "безпрецедентни". Мицотакис се позова на мнението на сеизмолози и посочи, че е трудно да се предвиди как ще продължат трусовете. "Те следят положението минута по минута и оценяват данните ден след ден", отбеляза той. Гръцкият..
40 000 нелегални никотинови вейп устройства са задържали митничарите само за месец и половина от началото на годината. 25 000 нелегални вейпа са задържани при проверки на Митница - София, като количеството е сравнимо със задържаното праз цялата минала година. Това са ненаркотични вейпове , но проблемът е, че не отговарят на изискванията на..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат..
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..