"Възраждане" ще се борят да са първа политическа сила в следващото Народно събрание, това обяви лидерът на партията Костадин Костадинов, след като представи пред медии водачите на листи за предстоящия на 27-и октомври пореден предсрочен парламентарен вот. По думите му "Възраждане" може да разговаря с всеки, що се отнася до доходи и сигурност,. Той отчете, че партията има най-много допирни точки с БСП и "Има такъв народ". По думите му най-голямото предизвикателство за формацията за предстоящия вот е да убедят българските граждани да излязат да гласуват. Кризата у нас не е политическа, не е на държавността, а е "колониална криза", коментира още Костадинов.
Няма големи промени в листите за изборите на 27-и октомври, особено за водачите. Единствено в Разград партията ще има нов водач – Касим Садък, юрист и зам.-председател на организацията в Кубрат. По думите на Костадинов водачите на листи са хора, които са доказали, че не отстъпват от нито един елемент от програмата на "Възраждане", чиято основна цел е да върне суверенитета на България.
Самият Костадин Костадинов ще води листите, както и досега – във Варна и в 25-и МИР София.
Следва пълният списък на водачите на "Възраждане":
1-ви МИР Благоевград – Цвета Рангелова
2-ри МИР Бургас – Цончо Ганев, както и в 23-и МИР София
3-ти МИР Варна – Костадин Костадинов, както и 25-и МИР София
В 24-ти МИР София водач е Петър Петров, който е начело на листата и в Монтана.
4-ти МИР Велико Търново – Ангел Янчев
5-и МИР Видин – Вера Александрова
6-и МИР Враца – Ивайло Папов
7-и МИР Габрово – Даниел Петров
8-и МИР Добрич – Константина Петрова
9-и МИР Кърджали, както и 29-и МИР Хасково – Георги Георгиев
10-и МИР Кюстендил – Димчо Димчев
11-и МИР Ловеч – Ивелин Първанов, както и в 15-и МИР Плевен
13-и МИР Пазарджик – Стоян Таслаков
14-и МИР Перник – Димо Дренчев
16-и МИР Пловдив град и 22-ри МИР Смолян – Ангел Георгиев
17-и МИР Пловдив област – Кръстьо Врачев
18-и МИР Разград – Касим Садък
19-и МИР Русе – Златан Златанов
20-и МИР Силистра – Маргарита Генчева
21-ви МИР Сливен – Климент Шопов
26-и МИР София област – Ангел Славчев
27-и МИР Стара Загора – Искра Михайлова
28-и МИР Търговище, както и в 30 МИР Шумен – Веселин Вешев
31-ви МИР Ямбол – Никола Димитров
Репортаж на Даниел Инков в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.Значително по-ниска от средната брутна работна заплата за страната получават работещите в Ямболска област. Въпреки увеличението на възнагражденията през второто тримесечие, областта се нарежда на 22-о място. Средното брутно възнаграждение през второто тримесечие на тази година е 1896 лева показват данните от изследването на Териториалното..
В Кипър днес започва новата учебна 2025-2026 година. Намаляване на изучавания материал, въвеждане на часове по финансова грамотност в началното училище, както и на часове по гражданско образование са сред ключовите промени през нея, съобщиха от образователното министерство. В класните стаи днес се връщат учениците от средния курс, а първият..
Цената на земеделската земя остава най-висока в област Добрич и през 2024 г., сочат данните на Териториалното статистическо бюро Североизток. Областта е на челна позиция в страната и по нива на изплатените наеми за ползване на земеделска земя. Средната цена на сделките с ниви в област Добрич през 2024 г. достига 3 531 лв. за декар, което е с..
Никифорос Арваниту е победителят в 72-рото издание на Международната колоездачна обиколка на България. Последният пети етап стартира в Сливен и завърши в Сливен, след като етапът бе съкратен заради ремонт на пътя Котел - Омуртаг. Старт на последния етап от Международната колоездачна обиколка на България Арваниту от отбор Юнайтет шипинг бе..
Тази вечер, в Италия започна националната железопътна стачка, която приключва в петък, 5 септември, в 18:00 часа. Това е първата транспортна стачка, която съвпада със завръщането от лятната ваканция. Протестът е с продължителност от 21 часа и със сигурност ще се отрази не само на пътниците с отмяна и закъснения на влакове, но засяга и товарните..
Във Великобритания мигрант, чийто арест предизвика серия от протести пред хотел в Есекс, в който са настанени търсещи убежище, бе признат за виновен в сексуално посегателство. Във Великобритания трима мъже бяха арестувани по време на протест пред хотел "Бел" в Епинг Общински съвети във Великобритания съдят правителството заради настаняването..
126 творци от българското киноизкуство са с пенсии под 1000 лева, като 56 от тях са под минималната пенсия, която сега е 631 лева и осем стотинки – за това алармира главният секретар на Съюза на българските филмови дейци (СБДФ) Михаил Мелтев пред парламентарната комисия по културата и медиите: "И хора като Боян Папазов или пък като Руси Чанев..
В анкетата на Момчил Драганов може да чуете какво мислят хората за работата на депутатите.
Ангелина Грозева е журналистка и актриса. Познаваме я от атрактивното ѝ присъствие в Детското БНР, гледали сме я в постановката "Клюки от Ада". За..
Популярният български писател Емил Минчев наскоро издаде финалната част от поредицата си за детектива – вълколак Бънк Ромеро. Историите, започнали с..