Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Големият Енчо Керязов с покана за 14-о издание на „Нощ на звездите“ на 31 май 2025

14-о издание на спектакъла "Нощ на звездите", организиран от фондация "Енчо Керязов" в подкрепа на талантливите български деца, се проведе на 31 май 2025 в "Арена 8888 София".

"Датата не е избрана случайно. Тази година беше на 1 юни и беше посветен на Деня на детето. Имаше доста положителни отзиви. Изключително голям успех, много деца, много семейства дойдоха. Изключително приятно беше за нас като организатори да видим как деца и възрастни, всички заедно се наслаждаваха не само на това шоу, но успехите на децата. За мен беше огромно удоволствие и гордост да видя много от децата, които през годините сме награждавали на олимпийския подиум в Париж. Изключителен успех беше олимпийската титла на Карлос Насар, който тази година получи на наградата "Роден победител", каза големият цирков артист пред БНР.

Формата за кандидатстване за 14-о издание на "Нощ на звездите" ще бъде отворена на 1 януари. Кандидатурите ще се приемат до края на месеца.

Категориите отново ще бъдат четири - "Изкуство", "Образование", "Спорт" и новата "Млад иноватор". Разбира се, ще връчим и наградата "Смело сърце", както и "Роден победител", която е награда осигурена от нашия основен партньор. Кандидатурите могат да бъдат подавани за успехите на деца под 18 години от треньори, учители, преподаватели, читалищни настоятели, ръководители на различни спортни школи и на школи по изкуства. Не могат да се подават от самите деца и от родителите им", уточни председателят на едноименната фондация.

„Тази година в церемонията участва вокална група „Радио деца“ към БНР. Следващият спектакъл ще участва Детският радиохор под ръководството на Венеция Караманова. Седмица след като приключи тазгодишното шоу, ние изпратихме писмо до генералния директор на БНР с покана към хора и вече имаме подписан договор. Аз съм изключително радостен, че Детският радиохор ще може да се включи в програмата заедно с националната гвардейска част. Това е повод за национална гордост  и придава една много особена тържественост на церемонията“, добави заместникът кмета по спорта в община Ямбол, като уточни, че билетите на новото шоу вече са в продажба.

Кои артисти са потвърдили участие в 14-то издание на "Нощ на звездите" и кой ще е клоунът в шоуто можете да чуете в звуковия файл.  

БНР е медиен пратньор на "Нощ на звездите".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Новак Джокович

Новак Джокович и Карлос Алкарас стигнаха полуфиналите

Рекордьорът по титли от Големия шлем Новак Джокович се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис за четвърта поредна година. На четвъртфиналите сърбинът се справи с представителя на домакините Тейлър Фриц, надигравайки го с 6:3, 7:5, 3:6 и 6:4. В откриващият сет Джокович взе още първото подаване на съперника си и след..

публикувано на 03.09.25 в 07:02
Европейският шампион Испания пристигна в София

Стотици посрещнаха европейските шампиони по футбол

Европейският шампион по футбол Испания пристигна тази вечер в София за двубоя с националния отбор на България от квалификациите за световното първенство през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. Срещата ще се играе в четвъртък на Националния стадион "Васил Левски". Испанците кацнаха на летище "Васил Левски", след което веднага се отправиха..

публикувано на 02.09.25 в 21:33
Иван Иванов

Иван Иванов продължава с лекота в Откритото първенство на САЩ

Поставеният под номер 1 в схемата Иван Иванов се класира с лекота за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при юношите. В среща от втория кръг българинът се справи с 6:2, 6:3 с представителя на домакините Максуел Екстед. Мачът приключи за час и 22 минути. Двубоят започна с пробив на американеца още в третия гейм, но това..

публикувано на 02.09.25 в 21:31
Джесика Пегула

Джесика Пегула е първата полуфиналистка в Ню Йорк

Четвъртата в световната ранглиста по тенис Джесика Пегула стана първата полуфиналистка при жените на Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк. Американката, която преди година достигна до финала на надпреварата в Ню Йорк, елиминира неочаквано лесно чехкинята Барбора Крейчикова на четвъртфиналите с 6:3, 6:3. Мачът продължи само час и 27..

публикувано на 02.09.25 в 20:22
ЦСКА привлече аржентинския краен бранител Анжело Мартино

ЦСКА привлече аржентински защитник

Отборът на ЦСКА привлече аржентинския краен бранител Анжело Мартино. Футболистът премина успешно медицинските прегледи и официално подписа договор с „армейския“ клуб, превръщайки се в 8-ото ново попълнение през настоящия трансферен прозорец. Анжело Мартино е на 27 години, а титулярната му позиция е на левия фланг на отбраната. Той пристига в..

публикувано на 02.09.25 в 20:19
Александър Василев

Александър Василев е осминафиналист в първенство на САЩ

Александър Василев се класира за осминафиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис.  Полуфиналистът от Уимбълдън и номер 4 в схемата Василев победи с 6:3, 6:2 Доминик Мозейчук (САЩ). Двубоят продължи 70 минути. Българинът постигна втора поредна победа на турнира без да загуби сет, а за място на четвъртфиналите той..

публикувано на 02.09.25 в 20:16
Балъков се надява публиката да подкрепя отбора, независимо от резултата

Балъков: Публиката да подкрепя отбора, независимо от резултата

Първият ден от нашата благотворителна фиеста “Заедно за децата” на стадион “Юнак”, организирана от БФС и партньори, вече е в разгара си. Бившите капитани на на българския национален отбор по футбол Красимир Балъков и Ивелин Попов бяха големите звезди на събитието и зарадваха десетки фенове със снимки и автографи, след което обърнаха внимание и на..

публикувано на 02.09.25 в 20:13