В писмото ни до ГЕРБ сме написали, че когато приемат условията в декларацията ни, така поемат ангажимент да издигнат свой председател на НС, който да гарантира изпълнението на тези мерки и законодателни инициативи, които могат да опазят демокрацията.
Това заяви пред БНР Антоанета Цонева от ПП-ДБ и подчерта, че ГЕРБ не организират никакъв процес, в който да протекат разговори и консултации между политическите сили.
Цонева уточни, че декларацията за санитарен кордон около Пеевски не е ултиматум, поставен от ПП-ДБ на останалите формации в парламента:
"Нашата декларация за освобождаване на българските институции от корупционния натиск представлява оценка на демократичния и правов ред в България и на състоянието на страната след изборите. В това няма никакъв ултиматум, а има предложения и решения как да бъде оздравено състоянието на демокрацията в България. Това не е ултиматум, а е оценка за това как българските институции са завладени и не могат да осигурят нормално протичане на изборите".
Според нея Делян Пеевски предизвиква "ядрена вълна, преминавайки през институциите, като започнем от ЦИК и след това през всички, които могат да се изправят на пътя му, за да докара една парламентарна група" и с декларацията за санитарен кордон ПП-ДБ искат "да предпазят българската демокрация от тази вълна".
По думите на Антоанета Цонева изявленията на министъра на вътрешните работи Атанас Илков са "подигравка с българските граждани и показват, че МВР няма воля за противодействие на купения и контролиран вот".
Тя припомни, че според ПП-ДБ той е трябвало отдавна да си е подал оставката.
Интервюто на Снежана Иванова с Антоанета Цонева в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Поредната неспокойна нощ на Санторини. Хората напускат острова и се евакуират от крайбрежието. Продължават трусовете с висока активност. За ден 6 хиляди гърци и чужденци са напуснали Санторини. Стотици чакат на пристанището да отпътуват и днес. Самолетите също са резервирани. Хората се страхуват, защото вече 10 дни трусовете не спират...
Правят се опити темата за съдебната реформа да падне от дневния ред . Това предупреди в интервю за БНР Биляна Гяурова от Българския институт за правни инициативи. Тя се позова на представително проучване от декември, според което над 90% от обществото смята темата за важна. По думите ѝ, " съдебната система е на входа и на изхода на нашите..
Днес от 10 до 10:15 ч. няма да има минерална вода в чешмите в центъра на София заради профилактика, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. Техническа профилактика на водоналивния кът с минерална вода "София – Център" ще се извърши от 10:00 до 10:15 часа. В този времеви период ще бъде спряно водоподаването към чешмите с минерална вода в..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп подписа указ, с който нарежда на министерствата на финансите и на търговията да създадат суверенен фонд, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА. Той заяви, че този инструмент може да се използва за купуването на "TикТок". Социалната мрежа има около 170 млн. американски потребители. Сега е в сила закон,..
Министерството на здравеопазването е похарчило над един милион лева за телевизионна реклама, с която да се популяризират профилактичните прегледи за рак на маточната шийка. Това става ясно от договори, публикувани в сайта на Агенцията по обществени поръчки. Клиповете са излъчвани по трите големи телевизии у нас в продължение на 17 дни..
На заседание Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание ще определи процедурни правила - за номинации за двама заместник-председатели и двама членове на Сметната палата, както и на кандидати за Фискалния съвет и за поста подуправител на Българската народна банка. А също и за номинации за ръководство на Комисията за финансов надзор,..