Това е политическа война, Борислав Сарафов в момента изпълнява поръчка на други политически лидери. Това е бухалка.
Така директорът на Антикорупционния фонд Бойко Станкушев, журналист, коментира в интервю пред БНР искането на главния прокурор да се свали депутатският имунитет на лидера на ПП Кирил Петков.
Станкушев определи искането на СГП като неутрализиране на част от политическото пространство – ПП-ДБ, за да се отвори пистата на друга партия.
"Странното е, защото такива удари се нанасят преди избори. Сарафов отдавна трябваше да поиска, преди години, имунитета на Бойко Борисов и Делян Пеевски, да се разследва машината за източване на милиарди в енергетиката. Къде отидоха парите за лотовете и фамозните магистрали", каза директорът на Антикорупционния фонд в предаването "Нещо повече".
"Чудя се каква е ролята на нашите партньори. Бяха изтекли грами от посолството на САЩ и посланик Пардю беше обяснил какво представлява Бойко Борисов. Какво направиха след това. Преговорите за енергийни проекти се водят между представители на американски корпорации и хора, затънали в тежки корупционни схеми, като бивши министри на икономика, енергетика и финанси", посочи примери Станкушев.
И допълни, че очакването от искания имунитет на Петков, който е заради превишаване на правомощията му като премиер и ареста на Бойко Борисов, е да бъде по-малко активен:
"Очакват, че ако натиснат Петков, ще е по-малко активен и няма да поставя условията за формирането на бъдещ кабинет. А това означава, че никой няма намерение да изтегля кандидатурата на единствения – Борислав Сарафов, и ще бъде избран за главен прокурор. Моята прогноза е, че г-н Борисов ще каже, "аз съм лидер на най-голямата политическа сила и трябва аз да съм премиер" и тогава ще се търси мнозинство за кабинет с ГЕРБ и премиер Борисов", прогнозира Бойко Станкушев.
Неговата прогноза е, че за известно време може да има кабинет:
"Някакво правителство - дали на малцинството, или на мнозинството, може да има, но зависи от лобистките умения и чекмеджетата с компромати, които държат Борисови и Пеевски".
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
"Пътешествие към светлата страна" е темата на предстоящото 16-о издание на "Вечер на добродетелите" – най-голямото благотворително събитие, което организира Фондация "За Нашите Деца". Събитието ще е на 13 октомври. "Адаптацията, извеждането на децата, на семействата, на всички нас от една по-изолирана среда към адаптиране и включване в..
"Българската здравна система се крепи на всички лекари. Ние сме против това в здравна система като нашата, в която има недостиг на кадри, вместо да говорим за подкрепа, обединение и обща визия за стабилизиране на системата, да има противопоставяне на млади и стари и подценяване на труда на младите колеги. Младите днес са бъдещето утре. Трябва..
Президентът Румен Радев подчерта, че най-важната задача за Европа е да намери решение на войната в Украйна като задължително условие за установяване на траен мир и сигурност. Президентът посочи, че Европейският съюз трябва да има ключова роля в този процес. "Именно ЕС, Европа трябва да играе ключова и водеща роля, защото с продължаването на тази война..
Народното събрание, по предложение на МС, ще избира ръководителят на Държавна агенция "Разузнаване". Това реши парламентарното мнозинство, приемайки на второ четене законовите промени, предложени от депутати от ГЕРБ, БСП и ИТН, отнемайки правомощието на президента да назначава с указ. Решението беше взето с гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов подкрепи публично предложението на финансовия министър Теменужка Петкова да се обявят за почивни 31 декември и 2 януари - последният работен ден за 2025-а и първият за 2026-а. Теменужка Петкова предлага два допълнителни почивни дни около Нова година заради еврото Причината - въвеждането на..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са и български граждани. Правят се целенасочени проверки кой как е получил статута си и дали е имал право на него. Дори при случаи, в които някой е бил автоматично одобрен, вече се повдигат обвинения..
Президентът Румен Радев, който участва в Талин в среща на върха на групата "Арайлуш", приветства споразумението по първата фаза от мирния план на американския президент Доналд Тръмп за прекратяване на войната в Газа: "Това е първата, но изключително важна стъпка към мира и именно тук Европа има възможност да играе ключова роля и да даде съществен принос..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..