Евродепутати поискаха още санкции срещу руския сенчест флот, в това число и заради повреждането на подводни кабели в Балтийско море. На Коледа бяха прекъснати три кабела, свързващи Финландия с Естония.
"Положението в Балтийско море е сериозно. Като съюзници в НАТО, не можем да защитим интересите си в НАТО", каза датчанинът Андерс Вистесен от "Патриоти за Европа".
Той допълни, че страната му е загубила контрол върху това, което вършат чужди сили в нейни води и поиска съюзниците от Пакта да позволят на Германия, Швеция, Финландия и Балтийските страни да имат много по-голяма морска отбрана.
"Русия се опитва да разбере докъде може да стигне. Потенциални атаки ще има не само в Балтийско море, но и в Северно, Средиземно и Атлантически океан", каза Урмас Пает от "Обнови Европа" и призова за строго наказание срещу Русия.
"През последните дни руските телевизии разкриват как Русия гледа на Балтийско море, в това число и от прекъсването на кои кабели ще има най-много вреда", каза социалистът Тобиас Кремер и призова:
"Путин ни изпитва - нас и нашата решимост. Нека му я покажем чрез решителни мерки, да укрепим нашата устойчивост, да увеличим числеността на корабите си в региона и в крайна сметка, с по-мощни санкции за притежателите на сенчестия флот на Путин. Време е да изтласкаме руската хибридна война там, където ѝ е мястото - в руските телевизионни филми".
Последната сряда на февруари е известна като Ден на розовата фланелка. Всичко започва през 2007 година - като протест във връзка с тормоз в канадско училище. През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия го обявява за Ден срещу тормоза в училище. Все повече ученици го отбелязват, отивайки на училище с розови тениски и дрехи, на които пише..
Премиерът Росен Желязков обяви, че изсветляването на българската икономика и събирането на повече приходи в бюджета са една от целите, които си поставя правителството. В началото на днешното редовно заседание на Министерсия съвет - премиерът изиска от министрите на финансите и на регионалното развитие, информационните системи на НАП и на..
Инициатива в социалната мрежа "Тредс" под формата на петиция – отворено писмо до "Мета" настоява за забрана на профили и акаунти на лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов. Петицията ще бъде адресирана и до Европейската комисия във връзка със законодателството за цифровите услуги. "Моята свобода свършва там, където свършва свободата на..
Изложбата "Шипченската епопея през погледа на участника във войната Стефан Кисов" гостува в Брезник по случай 147 години от Освобождението на България, съобщиха от Общинския исторически музей. Експозицията е на Национален парк-музей "Шипка-Бузлуджа" и ще бъде открита на 27 февруари в сградата на Общински исторически музей- Брезник, изложбена..
На митинг снощи в Баня Лука лидерът на босненските сърби Милорад Додик призова за диалог и отхвърли възможността за война. Днес се очаква съдът в Босна да произнесе присъда срещу него за незачитане на решенията на върховния представител на международната общност в Босна, предаде агенция ХИНА. Босненската прокуратура повдигна обвинение срещу..
Възрастен, самотноживеещ мъж от свищовското село Царевец, е загинал при пожар в дома си. Това е първият трагичен случай за Великотърновска област за годината. Загиналият е 80-годишен, който сам е живеел в имота и се е топлил на печка на твърдо гориво и с електрически уред. За инцидента сигналът е подаден от кмета на село Царевец Марин..
Продължава протестът срещу еврото, организиран от "Възраждане". Част от протестиращите пред парламента блокираха движението на бул. "Цар Освободител", като застанаха на една от пешеходните пътеки. С плакати с надписи: "Левът е символ на независимост", "За запазване на българския лев", "Не искаме евро", "Народен съд за Конституционния съд", "Глас..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...