Важните теми са какво правим с корупцията. Но не задаваме корупцията като въпрос, защото тя властва на всички възможни нива. Това коментира пред БНР адв. Николай Хаджигенов, бивш депутат, на въпрос за важните теми, изместени от обсъждане на възможностите майки депутатки да могат да кърмят децата си в Народното събрание.
В интервю за предаването "12+3" той изрази мнението си за неспирните протести и има ли ефект от тях:
"През 2020 г. протестът беше граждански, но благодарение на група ламтящи за власт, мутрите, които протестът събори, ги върнаха на власт. Днес наблюдаваме протеста на малките "мечета", вид партиен процес. И протестите всяка сряда пред Съдебната палата са насочени срещу партийния лидер Делян Пеевски. Да, те са организирани от НПО, но са с партийна насоченост и говорят партийни секретари от всякакъв вид. Затова не се събират много хора. Това, което разбраха партиите, е, че протестът е оръжие, но да не бъде използван за теснопартийни цели. Този за насилието над животни е граждански протест и постига целите си".
За скандала с парламентарната група на МЕЧ адв. Хаджигенов смята, че гражданите са загубили от този парламентарен цирк. Според него решението на председателя на НС е правилно, защото няма как парламентарна група да съществува под минимума, "има определен ред и написан закон".
"Ясно и категорично е казано, че група под 10 души не може да съществува. Това, което направиха днес, не е неочаквано, а цирк, защото правителството се клати със страшна сила и ще падне. В интерес на истината Пеевски и Борисов имат интерес от избори и ще разбъркат този миш-маш в парламента", прогнозира адв. Николай Хаджигенов.
А за предупреждението на Борисов, че ако падне правителството, следващите 3-4 години няма да има редовно правителство, той коментира:
"Не съм съгласен с нищо казано от Борисов, освен ако не са негови самопризнания. Парадоксалното е, че и ние, гражданите, също имаме интерес – демокрацията е процес, имаме нужда от тези 3-4 години. Защото тези псевдодемократични партии, които закрепиха Пеевски, имаха нужда от властта. Роенето на дребни партии с проруска насоченост работи против интересите на хората и отваря огромен вакуум".
Според бившия депутат във властта ще се образува вакуум и "това притеснява Пеевски и Борисов, защото, ако се запълни с правилните хора, Борисов и Пеевски ще завършат където им е мястото – при бай Ставри".
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
По обяд в петък пред Народното събрание започна поредният протест срещу влизането на България в еврозоната. Протестиращите остават на мнение, че трябва да има референдум за това дали да бъде въведено еврото, както и настояват за оставка на правителството. Полицейското присъствие в района на НС е изключително засилено, въпреки че към този час все..
Името на новия главен секретар на МВР ще стане известно, когато президентът Румен Радев подпише указа за неговото назначаване. Това каза министърът на вътрешните работи Даниел Митов и заяви, че не е редно толкова дълго да няма назначение начело на професионалното ръководство на МВР. "Главен секретар не е избор, а е процедура, през която се..
Жителите на монтанското село Горна Вереница отново са на воден режим. Проблемът с водата е от години, напомнят те. Горна Вереница е първото населено място в област Монтана, което е с нарушено водоподаване това лято . От ВиК-Монтана уточняват, че заради засушаването се очакват ограничения и в други населени места. През лятото жителите..
Работещите в Националната библиотека "Свети свети Кирил и Методий" не са получили и 1 процент увеличение на заплатите. Това каза за Българското национално радио председателят на структурата на КНСБ в библиотеката Ганчо Ганчев. Негово писмо, адресирано до председателя на комисията по културата и медиите Тошко Йорданов и до министъра на..
Без резултат приключиха преговорите между синдикатите и бизнеса по предстоящото транспониране в българското законодателство на новата европейска директива за адекватните минимални работни заплати. Те ще продължат следващата седмица - това каза за БНР президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов: "Работодателите се опитаха да ограничат..
Очаква ни добър сезон. Заради по-неблагоприятния за входящ туризъм месец май от бранша се надяват септември и октомври да компенсират . Това казва в интервю за БНР Иван Грошев, председател на Асоциацията на агенциите за входящ туризъм. Пазари Великобритания и Германия са с положителни индикации . От пазар Полша интересът не е лош, но..
Докато не застанеш на старта винаги ще те е страх, като започнеш и страхът минава, а и винаги можеш да се откажеш, не е нужно да се питаш ще стане или няма да стане. Но не става само с мотивация, трябва да имаш подготовка, съветва привържениците си Пламен Петков, ютюбърът, който минава по 500 км на колело и 100 км пеша . В интервю за..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Минималното възнаграждение за лекар без специалност и за медицинска сестра да бъде 150 процента от средната заплата за страната - това предлагат в..