Не виждам причини БСП да остане в това управление! Стабилността не е лява политика, но очевидно има други причини, които не предполагат излизането на социалистическата партия от властта.
Това каза пред БНР Михаил Миков, бивш председател на Народното събрание и бивш лидер на БСП.
Няма полза от това участие в управлението, освен за тези, които пряко са в него, смята той:
"БСП участва в едно по същество дясно управление. Тя изцяло носи отговорност за това, което произтича от него, няма как да е друго. Не виждам някакъв особен позитив от това, особено, когато си толкова малък партньор".
"Не знам докога управляващите ще са в тази ситуация, в която хем искат подкрепата на "ДПС-Ново начало", хем някак се срамуват от него. Мисля, че това скоро ще приключи. Особено излизането на ДПС-ДПС от управлението - ще разголи още повече и ще принуди управляващата коалиция да стигне до преконфигуриране с явната подкрепа или на ДПС-НН, или на ПП-ДБ. Няма друг изход", посочи бившият председател на БСП.
"Промяната на управлението в САЩ и знаците, които идват оттам, сигурно карат Бойко Борисов да направи този жест към потенциалния си коалиционен партньор Делян Пеевски", така коментира Миков думите на лидера на ГЕРБ пред журналисти в парламента, че Пеевски "не е санкциониран за корупция и ще дойде време и за него, и за (Владислав) Горанов ще излезе истината, каквато излезе вчера в Унгария. Аз защитавам да има справедливост и ако нещо е направено по доноси, то трябва да отпадне".
Все повече се оформят опозицията и мнозинството, посочи Миков:
"Опозиция - в лицето на партиите, които внасят вота на недоверие, а от вчера и ДПС-ДПС заявява присъствието си в тази опозиционна конфигурация, и всички други, които подкрепят правителството - под една или друга форма. ПП-ДБ за втори път не се включва в това опозиционно усилие. Това ще ѝ попречи в перспектива да заяви себе си като алтернатива. Неучастието в гласуването е по същество е подкрепа на правителството. Те го заявяват и ясно - с мотива "еврозона".
Интервюто на Диана Янкулова с Михаил Миков в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.
Министерството на транспорта и съобщенията публикува за обществено обсъждане промени в Наредбата за безпилотни летателни системи и надзора над техните оператори, които предвиждат по-строги мерки. Заложено е създаване на центрове за обучение на управляващите дронове, в които изискванията са почти идентични с изискванията към центровете за..
Патриарх Даниил ще отслужи литургия в Бачковския манастир, след което участва в освещаването на Българо-Грузински духовно-културен център "Дарбази", създаден с подкрепата на грузинската общност у нас. Центърът е в памет на основателите на Светата обител Григорий и Абасий Бакуриани и грузинските богослови Йоан Петрици и Григорий - монаси от..
Кампания за кръводаряване ще се проведе в кръвните центрове в София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора и Благоевград. Акцията започва в 8,30 часа и ще продължи до 12 часа, а нейни организатори са Българската асоциация на пострадали при катастрофи, фондациите "Ангели на пътя", "Ключът е любовта", "Стефан Стефанов" и Асоциацията за..
С решаващия глас на вицепрезидента Джей ди Ванс републиканците в американския Сенат приеха мегазаконопроекта на Доналд Тръмп за намаляване на федералните данъци и разходи, известен още като "Големия красив законопроект". Законопроектът беше приет с 51 на 50 гласа с помощта на вицепрезидента Джей Ди Ванс, след като трима републиканци гласуваха..
Българските неделни училища зад граница се събират на годишната си среща във Великотърновския университет. 35 представители на българските неделни училища от Испания, Гърция, Кипър, Италия, Германия, Австрия, Турция, Румъния, Сърбия, Албания и Обединените арабски емирства три дена ще обсъждат на срещата си във Великотърновския университет..
" Голямата разлика при промяната в цената идва от очакваната цена, на която НЕК продава електроенергията за крайните снабдители . Разликата между прогнозната цена и постигнатата такава е около 50 лв. на мегаватчас, която позволява и намаляване при крайната цена на микса на крайните снабдители и съответно крайната цена за домакинствата". Това..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че Израел се е съгласил на необходимите условия за 60-дневно прекратяване на огъня в ивицата Газа. По думите му Катар и Египет, които са положили много усилия, за да помогнат за постигането на мир, ще представят окончателното предложение. "Израел се съгласи на необходимите условия за финализиране..
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..