Лошото време в Италия създава проблеми в навечерието на Великден. В страната валят проливните дъждове, придружени от силни ветрове и понижение на температурите на места - създават проблеми.
Има изолирани селища в северната и централната част на Ботуша. Загинали са трима души.
Най-засегнати са областите Пиемонте, където загина възрастен мъж отнесен в домът му от придошъл поток, както и Венето, където река разруши мост и отнесе автомобил с баща и син в продължение на 15 километра. Трагедии, които като картина са зловещи от придошли реки и потоци включително и река По с опасно повишено ниво от почти 5 метра между областите Ломбардия и Емилия-Романя.
В Ломбардия край град Павия преля река Тичино, в Тоскана, в района на Версилия са изолирани над 1500 души, във Вале ди Аоста в Алпите са без ток над 3200 домакинства, а лавина повреди тунел на магистрала „Gran San Bernardo”, свързващ Италия с Швейцария.
На редица места в резултат на обилните валежи от дъжд са се образували свлачища, като най-много – над 500 са в област Пиемонте.
Регионални извънредни положения са обявени за пострадалите места и са отпуснати по спешност средства. Ситуацията е сложна и заради великденския туристически поток. Според прогнозите, времето ще остане облачно и дъждовно и през следващите часове.
Преди два дни четирима души загинаха при падане на кабинка от лифт край италиански град.
Летището в германския град Мюнхен е затворенo заради неидентифицирани дронове, съобщи Ройтерс. Безпилотните апарати са принудили контрола на въздушното движение да спре операциите, а това е довело до отмяната на 17 полета. Засегнати са близо 3000 пътници. Други 15 пристигащи полета са били пренасочени към летищата в Щутгарт, Нюрнберг, Виена и Франкфурт,..
Десетки хиляди хора излязоха по улиците на големите градове в Испания в подкрепа на флотилията и срещу правителството на Израел. Протестиращите поискаха освобождаването на корабите с хуманитарна помощ за Ивицата Газа. Според оценка на Градската гвардия на Барселона около 15 000 души са участвали в демонстрацията. След края на митинга около..
Във Великобритания 35-годишният Джихад ал-Шами, британски гражданин от сирийски произход, е извършителят на нападението пред синагогата в английския град Манестър, при което загинаха двама и бяха ранени трима души. Отделът за борба с тероризма съобщи, че името на Джихад ал-Шами не фигурира в никакви записки от програмата на британското..
Френският президент Еманюел Макрон ще обяви състава на новото правителство до края на седмицата, предаде Франс прес, като се позова на свои източници от парламента в Париж. Назначеният преди три седмици за премиер Себастиан Льокорньо - седмият от идването на Макрон на власт преди 8 години, ще председателства 20 министри - с 15 по-малко от досегашния..
Началниците на щабовете на въоръжените сили на страните от коалицията на желаещите за Украйна ще се срещнат идната седмица, за да координират действията си за възпрепятстване на руски саботажи чрез кораби от така наречения "призрачен флот", обяви тази вечер френският президент Еманюел Макрон. Един от тези петролни танкери, който плава под флага на Бенин,..
Повече от 400 са задържаните в израелското пристанище Ашдод пропалестински активисти от пренасочените от военноморските сили на Израел от 41 плавателни съда от флотилията с хуманитарни помощи за ивицата Газа. За това съобщи Франс прес, като се позова на източник от израелското правителство. Операцията по отклоняването на лодките е продължила близо 12..
Съдебното разследване срещу Бегоня Гомес - съпругата на испанския премиер, влиза в нова фаза. Водещият разследването магистрат обяви, че основната част от делото срещу нея ще бъде разгледана от съдебни заседатели. Седмица след като съдия Хуан Карлос Пейнадо предложи Гомес да бъде съдена от жури, съставено от граждани, новото му решение предвижда това..
През втората половина на октомври ще имаме хубави есенни дни , но месецът започва с ударна зимна обстановка. Това обясни пред БНР метеорологът..
Росен Софрониев е управител на рафинерия "Плама", разположена край Плевен. От 15 години той се опитва да ангажира поредния областен управител с..
Административният съд София-област е спрял новата процедура за избор на генерален директор на Българската национална телевизия. Това обяви..