В подкрепа на талантливите деца тази вечер в Арена София ще се проведе 14-тото издание на спектакъла "Нощ на звездите", организиран от фондация "Енчо Керязов".
Емоция, акробатика, скорост и смях - има вечери, които не се забравят, като тази, която днес предстои.
На сцената за да напряват своеобразен поклон пред таланта на българските деца в областите "Изкуство", "Образование " и "Спорт" ще излязат насителите на най-престижната награда в цирковото изкуства - Златен клоун от фестивала в Монте Карло - националната акробатична трупа на Китай с "Gorgeous Girls", лудият Уилсон и Колелото на смъртта - носител на "Сребърен клоун" от Монте Карло, летящите Мартини - въздушният номер, който нарушава гравитацията, също отличен със "Сребърен клоун", трио Балкански - носители на "Сребърен клоун" за впечатляващия си номер с кънки.
Зрителите ще видят Керана, Дичо и Теди Кацарова - три различни енергии, три гласа, три свята, които ще разтърсят залата с музика, страст и автентичност, Дуо Луна - нежност, сила и ефирност, събрани в едно въздушно изпълнение с обръчи, Антани Романов - младата надежда на българския цирк, роден в Италия, но с български корени и разбира се виртуозният цигулар Васко Василев, който ще омагьоса публиката със своята цигулка "Амати", която е на 305 години.
Детският радиохор на БНР ще излязе на сцената заедно със Спортистите със Синдром на Даун от Федерацията по адаптирана физическа активност, както и със поп изпълнителите Теди Кацарова, Дичо и Керана, посочи Венеция Караманова.
"Аз съм горда, защото едно от тези деца, които ще бъдат отличени от фондацията Енчо Керязов, ще бъде наша певица – Аника. Такива са нашите деца. Тук тази вечер ние показваме цвета – най-доброто от най-доброто".
"Това е едно от най-хубавите неща. Това е инвестиране в бъдещето. Ние го правим това за да може след няколко години те да са на тази сцена, не ние. А ние да ги гледаме и да ги слушаме.
И да си част от това, което аз много обичам да съединявам изкуството – цигулка, класика, със спорт, с цирк. Ето това се случва, тази симбиоза. За това съм много благодарен на Енчо и се надявам да има огромен успех", коментира Василев.
Президентът Румен Радев ще се включи в проявата.
Още по темата слушайте в звуковите файлове.
Международната литературна награда "Виленица" беше връчена на писателя Георги Господинов на церемония в едноименната пещера в Словения, съобщават от издателство "Жанет 45". Той е 40-ия по ред лауреат на този фестивал, който се състоя между 8 и 13 септември. Мотото тази година е било "Прекрасният нов свят". "Литературата и историите имат..
Хората имат желание да бъде свалено правителството на Росен Желязков. Това каза пред БНР Деян Николов от партия "Възраждане", която проведе в събота антиправителствени протести в различни градове в страната. "Дори е малко притеснително, че хората ни казват, че искат Франция и Непал. Мисля, че никой в България не иска да ескалират нещата до..
МВР избърза с коментарите за случая в Русе защото бяха натискани да дадат версии. Така лидерът на партия ГЕРБ Бойко Борисов коментира случая с нападението над директора на областната дирекция на МВР в града старши комисар Николай Кожухаров. "Министърът като всеки човек, когато отидеш и си се представям и аз на негово място, всеки един..
Българските военни са взели всички необходими мерки. Така премиерът Росен Желязков коментира случая с навлизането на дрон в румънското въздушно пространство. "Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство особено в североизточната част на страната, като това е част от подсилването на югоизточния фланг на НАТО. Много внимателно..
Гръцките власти отново отчитат наплив на мигранти на островите в Егейско море. На малкия остров Гавдос морска охрана спаси над 200 нелегални мигранти, пристигнали с лодки от Турция. Арестувани са и трафикантите. Те са предадени на прокуратурата. Наложи се участието и на търговски кораб, който се намирал случайно в близост до острова, съобщиха от..
Премиерът Росен Желязков, министри от кабинета и председателят на ГЕРБ Бойко Борисов присъстваха на пускането в експлоатация на последния участък от автомагистрала Европа. Пътят свързва София с граничния пункт "Калотина". Премиерът Росен Желязков заяви: "Тя свързва България, София, с Европа. Благодарение на коалиционната мъдрост вие виждате..
" Този свят е потенциално мирен. Няма безнадеждна идейна агресия и ние свикваме на това ново общество, то си има своите конфликти. То е много..
“История на българите в кратце" е новата книга на акад. Георги Марков . "Написах тази кратка история преди години, но в един малък вариант, когато..
"Много хора предполагам не знаят, че България до 1999 година не е отпечатвала сама банкнотите си, което не говори добре за репутацията на една държава ,..