Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

При ремонта в някои части на "Дружба 2" топлоподаването изобщо няма да бъде спирано

Комисията по инженерна инфраструктура и енергийно планиране изслушва директора на „Топлофикация София“ ЕАД Петър Петров, 23 септември 2025 г.
Снимка: БТА
Чуй новината! Чуй новината:

В някои части на "Дружба 2" топлоподаването изобщо няма да бъде спирано, а в други има възможност да бъде спряно за период от 4-5 дни. Това обясни директорът на Столичната топлофикация инж. Петър Петров пред комисията по инфраструктура и енергийно планиране в Столичния общински съвет. Поводът за изслушването му е обявеният ремонт на топлопреносната мрежа в ж.к. "Дружба 2", който трябва да започне в началото на октомври и да продължи 3 месеца.

В един от новите комплекси в района на "Дружба 2", където живеят няколко хиляди абоната на топлофикация няма да се спират парното и топлата вода по време на целия 90-дневен ремонт.

Петър Петров обясни, че при останалите ще се прекъсва поетапно, а в блоковете, където може да се монтира спирателна арматура, ще е възможно ограничаването на спирането да е до 5 дни.

Ще се започне с ремонт на трасетата, по които има разположени детски градини и училища. След това ще се ремонтират дългите трасета, най-късите ще бъдат оставени за по студеното.

Все още няма избрани фирми изпълнители по 5-те части на обществената поръчка. 

По публикацията работи: Георги Николов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Гасят тлеещи огнища от пожара в Дисевишките блата край плевенското с. Ясен

Очаква се доброволци да се включат при гасенето на тлеещите огнища в Дисевишките блата край плевенското село Ясен, които са в мрежата "Натура 2000". Повишение на фини прахови частици отчетоха тази сутрин от РИОСВ. На място са изпратени пожарни екипи.  Кметовете на село Ясен и село Дисевица също бяха на мястото. В района на плевенското..

публикувано на 23.09.25 в 15:17

НАТО: Русия да спре "ескалиращите" нарушения на въздушното пространство по източния фланг на алианса

НАТО предупреди Русия да спре "ескалацията" на нарушения на въздушното пространство по източния му фланг, след като алиансът проведе спешни разговори по повод навлизането на руски самолет в естонското въздушно пространство миналата седмица. А Русия отрече днес да е свързана полетите на дронове, които доведоха до затваряне на въздушното..

публикувано на 23.09.25 в 15:14

Съдът отхвърли искането на адвокатката на Благомир Коцев за отвод на съдия Стефан Илиев

Софийският апелативен съд заседава по искането за изменение на  мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев.  На 12-и септември Софийският градски съд остави задържания за корупция Коцев в ареста.  Апелативният съд гледа мярката на варненския кмет В началото на днешното заседания защитникът на варненския кмет адвокат..

публикувано на 23.09.25 в 15:05

КТ "Подкрепа" е "за" предложението от догодина МРЗ да стане 1213 лева, или 620,20 евро

В специално становище Конфедерацията на труда "Подкрепа" дава принципната си подкрепа за предложението на правителството минималната работна заплата от 1 януари догодина да бъде 1213 лева, или 620,20 евро. В четвъртък започват официалните обсъждания с бизнеса и синдикатите на проекта на правителствено постановление за новия размер на МРЗ...

публикувано на 23.09.25 в 14:45

Иван Миланов: Да сваляш дронове със самолети е неадекватно

България ще бъде част от обявената по-рано "стена от дронове", която ЕС смята да създаде по източните си граници. Това се разбра от думите на говорителя на ЕК. Въпросът ще бъде обсъден на 26 септември на онлайн среща с представители на България, Естония, Латвия, Финландия, Литва, Полша, Румъния и Украйна. Три руски изтребителя са нарушили..

публикувано на 23.09.25 в 14:39

Русия отрича да е замесена в случая с дроновете в Копенхаген

Русия отрече да е свързана с полетите на дронове, които доведоха до затваряне на въздушното пространство над летището в датската столица Копенхаген през нощта.  По-рано датският премиер Мете Фредериксен заяви, че не може да отхвърли руска намеса.  Дроновете над летището в Копенхаген – дошли от различни посоки, умело управлявани "Страна, която..

публикувано на 23.09.25 в 14:12

НАТО: Безотговорно поведение на Русия

НАТО съобщи, че Северноатлантическият съвет е заседавал тази сутрин по искане на Естония съгласно член 4 от Вашингтонския договор, за да се консултира и категорично да осъди опасното нарушение на естонското въздушно пространство от страна на Русия на 19 септември.  Руски самолет над Балтийско море, НАТО вдигна германски изтребители..

публикувано на 23.09.25 в 14:07