Центърът за социална рехабилитация и интеграция в Пловдив продължва да развива успешно своята дейност и да помага на деца с увреждания и техните семейства. Това бе отчетено днес на проведената кръгла маса в община Пловдив, на която бяха представени добрите практики в работата с децата и лицата с физически и интелектуални затруднения на територията на Община Пловдив.
Основната цел на центъра е да оказва подкрепа на индивидуалното развитие, поддържане и придобиване на нови способности и самостоятелност на децата и лицата с увреждания чрез осъществяване на дейности за интеграция и превенция на социалното изключване от обществото. Добрата новина, която бе съобщена от заместник кмета Георги Титюков е че община Пловдив има дея на разшири базата на Центъра, който се който се намира на ул. „Княз Александър I” с цел оптимизация и по-добра работа. Това пък ще даде възможност още повече семейства да се възползват от услугите на специалистите, които извършват социалната услуга в домовете на нуждаещите се.
Интегрираната социалната услуга в общността „Център за социална рехабилитация и интеграция” /мобилни услуги/, започва своя живот първоначално по европейска праграма, след приключването й услугата продължава с подкрепата на община Пловдив , а от няколко години това е вече делегирана от държавата дейнсот и се управлява от Сдружение "Различни но равни" след проведен конкурс .
В центъра се прилагат иновативни методи, ползва се индивидуален подход с потребителите отглеждани в семейна среда и настанените в КСУ „Св. Св. Константин и Елена” от специалистите на мултидисциплинарният екип. Услугата се предоставя от мобилна група, в която има рехабилитатори, логепед, психолог, социален рабтоника ,специалст по терапевтична езда. Целта е да се помогне на децата с увреждания и на техните семейства, обясни Атанас Тавков - ръководител на проекта и част от сдружение "Различни, но равни"До момента в Центъра са реализирани 970 сесии психологична подкрепа, логопедични рехабилитации - 1136, 2713 - рехабилитационни процедури. Допълнително се осъществяват арттерапии, обучения за родителите, хипотерапия /терапевтична езда/, хидротерапия (водолечение).
Центърът за социална рехабилитация и интеграция за деца и младежи с увреждания/мобилни услуги/ е разкрит през януари 2013г., като делегирана държавна дейност.
От април 2014г. социалната услуга в общността „Център за социална рехабилитация и интеграция“ се управлява от сдружение „Различни, но равни“. Капацитетът на ЦСРИ е за 20 деца и лица с увреждания. Поради видимата устойчивост на услугата и растящия брой на желаещите да я ползват от май 2015г. капацитетът на Центъра е увеличен на 35 места. Към август 2016г. ползвателите на социалната услуга са 50. Услугата е безплатна както за жителите на община Пловдив, така и на областта.
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..
Пловдив очаква поне 13 процента ръст на нощувките по време на фестивала „Hills of Rock“, който стартира днес на Гребната база – заяви в интервю за Радио Пловдив заместник-кметът по култура и туризъм Пламен Панов. "Очакваме около 30-35 000 души да посетят фестивала", подчерта Панов. Капацитетът на Пловдив относно нощувките е увеличен..
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..