Балканската молитвена закуска събра над 180 участници от 31 страни от 4 континента и постави темата за съвременна Европа, която има своите предизвикателства според ГЕРБ.
Повече научаваме от един от участниците в инициативата на д-р Мария Каназирска и Михаил Василев - бившият кмет на Пловдив д-р Иван Чомаков.
Иван Чомаков: Човек си припомня онези добродетели, които естествено притежава и които му дава вярата и го прави по-добър със себе си, с хората, което е нещо уникално, което ние може би сме забравили почти, забързани в тези времена, в които живеем, може би в този фискален и монетарен свят, така че това е една необходимост, която трябва да си я припомняме, за да сме по-добри, по-човечни, хора, които вярваме в любовта, доверието, уважението, признанието и така – все в този дух на добрината.
Провеждането на тази закуска е започнало във Вашингтон в началото на 90-те години и благодарение на инициативата и на едни пловдивчани, не мога да не спомена това семейство на Мария, на Петьо, на техните деца, те имат двама сина.
Ако се върне назад и разговаряме с нашите родители, баби, дядовци ще видим, че винаги е имало молитва и чрез молитвата са се постигали всички добрини на този свят, имало е молитва преди хранене, за благоденствие, за хубаво време, за празници, за семейството, за обществото, като че ли тази философия на живота сме я позабравили и чрез тази молитва ние отчитаме какво добро сме направили през деня, през годината и всичко в този дух – духа на доброто, на любовта, на човечността и съм горд и може би трябва да кажем защо точно Пловдив беше избран.
Пловдив трудно може да бъде заобиколен и подминат, много са даденостите, които носи – първо, чисто географското разположение между Европа и Азия, духът, който носи града ни с богатата си история, култура, един огромен конгломерат от етноси, религии, високообразователен ценз на населението, традиции, след това в чисто политически аспект, това и хората от света са го забелязали, че Пловдив е символ на демократичните промени, които настъпиха през тези почти вече 30 г. и с политиката, която води общината той е признат фактор за развитие на Балканите.
Едва 36% от завършилите направление „Здравни грижи“ в Медицинския университет в Пловдив работят като медицински сестри и акушерки. Това показват данните на самия университет, съобщи Петя Георгиева, старши икономист от Института по пазарна икономика. Според нея в България има достатъчно лекари, но недостатъчно медицински сестри, за да се..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради решението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова да не допусне искането му за референдум. В политическите среди се режисират сценарии, които целят да задушат важните теми в обществото, заяви президентът Радев. Манипулациите, че предложеният от него референдум е срещу..
Директорът на Природонаучния музей в Пловдив Огнян Тодоров изтъкна в интервю за Радио Пловдив основните искания на протестиращите музейни специалисти. " Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49%" - заяви Тодоров. Огнян Тодоров, който е и председател на Сдружението на..
След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА? Според депутата Тома Биков, член на комисията по култура и медии в Народното събрание ситуацията в в БНР и БНТ не е тревожна от вчера. Но това, което може да се обобщи след изслушването на генералните директори на двете медии вчера е, че..
До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. Какви са тенденциите за..