Балканската молитвена закуска събра над 180 участници от 31 страни от 4 континента и постави темата за съвременна Европа, която има своите предизвикателства според ГЕРБ.
Повече научаваме от един от участниците в инициативата на д-р Мария Каназирска и Михаил Василев - бившият кмет на Пловдив д-р Иван Чомаков.
Иван Чомаков: Човек си припомня онези добродетели, които естествено притежава и които му дава вярата и го прави по-добър със себе си, с хората, което е нещо уникално, което ние може би сме забравили почти, забързани в тези времена, в които живеем, може би в този фискален и монетарен свят, така че това е една необходимост, която трябва да си я припомняме, за да сме по-добри, по-човечни, хора, които вярваме в любовта, доверието, уважението, признанието и така – все в този дух на добрината.
Провеждането на тази закуска е започнало във Вашингтон в началото на 90-те години и благодарение на инициативата и на едни пловдивчани, не мога да не спомена това семейство на Мария, на Петьо, на техните деца, те имат двама сина.
Ако се върне назад и разговаряме с нашите родители, баби, дядовци ще видим, че винаги е имало молитва и чрез молитвата са се постигали всички добрини на този свят, имало е молитва преди хранене, за благоденствие, за хубаво време, за празници, за семейството, за обществото, като че ли тази философия на живота сме я позабравили и чрез тази молитва ние отчитаме какво добро сме направили през деня, през годината и всичко в този дух – духа на доброто, на любовта, на човечността и съм горд и може би трябва да кажем защо точно Пловдив беше избран.
Пловдив трудно може да бъде заобиколен и подминат, много са даденостите, които носи – първо, чисто географското разположение между Европа и Азия, духът, който носи града ни с богатата си история, култура, един огромен конгломерат от етноси, религии, високообразователен ценз на населението, традиции, след това в чисто политически аспект, това и хората от света са го забелязали, че Пловдив е символ на демократичните промени, които настъпиха през тези почти вече 30 г. и с политиката, която води общината той е признат фактор за развитие на Балканите.
Управляващата коалиция изглежда стабилна, поне досега не е имало някакъв по-сериозен трус, каза в предаването "Точно днес" политологът доц. Иво Инджов . "Създаде се усещането, че такъв е възможен, заради постановката в бюджета за пенсиите, че няма да растат с швейцарското правило. След силна критика от страна на БСП и на опозицията това бе..
„Съдейки по проекта на бюджет за 2025 година и прогнозата, която е дадена до 2028 година, очевидно е, че икономиката, демографската система, участието ни в ЕС, са с големи проблеми. Тоест – България е в хиперкриза. И проблемите не са толкова в бюджета, колкото в икономиката, в нашите връзки с други европейски страни. Тъй като..
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..