Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

100 дни толеранс има във всички държави, дори в ненормалните

| обновено на 01.06.17 в 15:48

Четири гласа спасиха Димитър Главчев като председател на Народното събрание, сочат резултатите от гласуването на поисканата от БСП оставка на парламентарния шеф. Това показва отношение не само към председателя, а и към мнозинството, коментира след гласуването лидерът на БСП Корнелия Нинова.

Според депутата от ГЕРБ Спас Гърневски вотът не е критерий за съотношението на силите в парламента. Сигурен съм, че след като влязат програмата за управление и законопроектите, нещата ще си дойдат на мястото. Този парламент ще изкара мандата си, защото всички знаят, че три поредни избори да се направят съотношението на силите ще бъде това. Нужни са бързи реформи, за да се облекчи тежестта на обикновените хора. Да не говорим за външните проблеми, председателството на България на ЕС. По- скоро има оптимизъм и очакване, комисиите вече работят и могат да пускат закони за гласуване, коментира пред Радио Пловдив Гърневски.

На упрека, че за 6 седмици има 8 внесени законопроекта той отговори, че това е демагогията на загубилата изборите партия. Това е нов парламент, изискваше се време за избор на нови министри, те да влязат в министерствата си, да направят анализи, да синхронизират готовите проекти. ГЕРБ има коалиционен партньор, който също има позиция, която трябва да бъде потърсена. Като влезеш в непозната къща, пак са необходими няколко дни за ориентиране, какво остава за управлението на една държава. Всяка държава в света, дори ненормалните, дават 100 дни толеранс, каза той.

По думите му тези стотина дни са необходими, за да се изработи най- точната програма, която да бъде изпълнена за четиригодишния мандат. "Бързата кучка – слепи ги ражда. Никой не купува леката кола, преди да има спалня вкъщи. Това е популизмът на БСП и ДПС, защото те от първата минута започнаха с атаки и интриги", коментира Гърневски. 

Той припомни също, че оглавените от опозицията парламентарни комисии са една - трета от общия им брой, а внесените законопроекти не са повече от тези на ГЕРБ. Статистиката е 5 на 5. Идеята е не да се надцакваме с обвинения, а да работим. Цялата политическа система е длъжна на хората, за да бъдат осигурени по- високи пенсии и заплати и по- добър живот, заяви Гърневски.

По думите му „Воля“ е гласувала с опозицията, защото се обявила срещу статуквото, но иначе  подкрепяли мнозинството. И без тях мнозинството го има, може да е с малко, но го има, добави депутатът. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Не успя и третият вот срещу кабинета "Желязков"

И третият вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите народни представители от ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ, ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 – от МЕЧ, "Възраждане" и "Величие".  Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и Алианса за права и свободи не бяха..

публикувано на 04.07.25 в 13:33
Христо Панчугов

Управлението се крепи, защото срещу него няма мнозинство

Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие.  "Възраждане"..

публикувано на 04.07.25 в 11:00
Евелина Славкова

Вотът няма да мине, вносителите му не искат нови избори

Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"?  Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..

публикувано на 03.07.25 в 10:26

Димитър Арнаудов напуска ИТН и групата в ОбС в Пловдив

Общинският съветник от "Има такъв народ" в Пловдив Димитър Арнаудов напуска партията и групата в местния парламент и става независим. В съобщение до медиите той заявява, че решението му е осъзнат избор, който е резултат от  дълбоки разминавания с начина, по който ИТН води местната си политика. Той твърди още, че отстраняването му от ръководството..

публикувано на 03.07.25 в 10:10

До края на юли очакваме решение за заплатите на младите лекари

На кръгла маса в парламента младите лекари и специализанти представиха законопроект, предлагащ мерки, които да ги задържат в страната. В предварителна дискусия здравната парламентарна комисия реши, че до 28 юли ще подготви законопроект, въвеждащ минимални изисквания за заплащането на медицинския персонал. По темата говорим с  Мурад Назимов , 6 курс..

обновено на 03.07.25 в 09:24