Предложеният от правителството антикорупционен закон беше одобрен на първо четене от Народното събрание. Проектът на БСП не получи подкрепа и беше отхвърлен от депутатите.
Той, обаче, припомни защо се създава този орган. Искането е от страна на ЕК, която смята, че България не се справя добре в борбата с корупцията. Брюксел настоява да има разследвания от страна на прокуратурата и от специален антикорупционен орган. Така работи румънският модел, но ние взимаме половината от него. Създаваме антикорупционен орган, но другата половина – независима прокуратура, която да се бори с корупцията по високите етажи на властта, никой не предлага, коментира журналиста.
Според него проектът на БСП е по- радикален, но и той не отговаря на основните въпроси, защото всички разследвания пак трябва да отидат до прокуратурата, която е нереформирана.
И двата проекта не отговорят на този въпрос как прокуратурата ще бори корупцията в съда. Говори се, че новият орган ще бъде оглавен от Пламен Георгиев – шеф на досегашната Комисия по конфискация на имуществото, каза още Красен Николов.
Общественото доверие в съда и прокуратурата е 10 – 11%, въпросът е, че хората не могат да назоват къде точно е проблемът, защото е необходима голяма правна култура. Трябва да има политическа воля, която да реши въпросите, добави той
На въпрос защо партиите, които настояваха за радикална съдебна реформа, не получиха подкрепа и не успяха да влязат в парламента, журналистът отговори, че техният първи проблем е организационният.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..